" /> Erken Hamile Belirtileri İçin 4 Kesin Bilgi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erken Hamile Belirtileri İçin 4 Kesin Bilgi

Erken Hamile Belirtileri İçin 4 Kesin Bilgi

Erken Hamile Belirtileri İçin 4 Kesin Bilgi

Gebeliğin en keskin belirtilerinden birisi geciken adet kanamasıdır. Bazı anne adayları bu durumu daha erken öğrenmek isterler. Onları tatlı bir heyecan sarar.Bu yüzden daha kesin bir sonuç ortada yokken vücutlarında var olan değişimleri izlerler. Sizi bu konuda daha fazla merak içinde bırakmak istemiyoruz. Bu yüzden sizin için derlediğimiz hamileliğin 10 erken işareti hakkında detaylı bilgileri aktaracağız. Bakalım gebeliği düşünen bir anne adayında bu süreçlerde ne gibi değişimler söz konusu olur.Vücudun gösterdiği sinyaller bu dönemlerde oldukça farklı bir elektrik verir. Örneğin her zaman iştahınız çok açıkken bu dönemlerde hassasiyet duygusunu en derinden yaşarsınız.

Göğüslerde oluşan ağrılar yatma esnasında daha fazla artışlar gösterir. Uyku esnasında salya daha fazla oluşur ve kişi yorgun bitkin bir şekilde güne uyanır. Ertesi sabah uykudan uyandığınızda yüzünüz normal günlere oranla daha fazla şişmeye başlar.Ödem sadece yüzde değil kollarda ayaklarda ve diğer bölgelerde de nükseder. Bu erken bir gebeliğin işareti olabilir. Hamileliğin en kesin 4 erken işaretini şöyle bir ele alalım. Bakalım bunun dışında gebe kalmış birinde en erken bulgular neler olur hep birlikte aydınlanalım.

1-Sürekli Geçmeyen Uyku Nöbetleri

Gebeliğin erken habercisi olan uyku nöbetleri zamansız gelir. Hiç ummadığınız anda bir koltuk kenarında ,iş yerinde masa başında dayanamayıp uyuyabilirsiniz. Uyku her zamankinden daha fazla seyreder ve dayanılmaz bir hal alır. Eğer gebelik ile şüpheleriniz var ise ve bunu erkenden öğrenmek istiyorsanız yorgunluk ve uykunun fazlasında şüphelenin. Eğer gebelik ile bir alakanız yok ise bu uyku nöbetleri olur olmaz devam ediyor ise bunun altında yatan bir hastalık söz konusu olabilir. Bunun için kontrollü bir şekilde tedavi olmalı gerekli özeni kendinize göstermelisiniz. Unutmayın acı kayıpların çoğu yüzde 90 ihmallerden kaynaklanmaktadır.

2- Göğüslerde Hassasiyet ve Şişme

Gebeliği en başta düşündüren olgulardan birisi ise fizyolojik değişimlerdir. Bunlardan birisi göğüs ağrılarıdır.Göğüslerde ağrı var ise ve meme uçları koyu kırmızı olur. Bu gebeliğin habercisi olabilir. Özellikle meme uçları genişlemiş ve şişmiş ise bu durum gebeliği ifade edebilir. Gebelik ile ilgili bir durum yok ise ve sizde sürekli göğüs ağrıları söz konusu ise adet döneminize yakın bir tarihe denk gelmiş iseniz adet sendromu belirtisi olarak da düşünebilirsiniz. Her ne durumda olursa olsun göğüste ağrı ,yanma ve şişme şikayetleri ihmale gelmez. Bunun altında göğüs kistleri ,tümörler olabilir. Kontrolü elden bırakmamak bunun altında yatan gerçek nedeni öğrenmenizde yarar vardır.Gebeliğin en erken habercilerinden birisi göğüslerde şişme ve hassasiyetlerdir. Bu durumu bu şekilde de anlayabilir gebeliğin var olup olmaması hakkında kesin kararlara varabilirsiniz.

3- Geçmeyen Bel Ağrıları

Gebeliği düşündüren bir diğer etken ise bel ve sırt bölgesinde oluşan ağrılardır. Kaslar hiç olmadığı kadar zayıf ve güçsüzdür. Sürekli bir yerden destek alma ve oturma ihtiyacınız artar. Bel ağrısı hareketlerinizde yavaşlamalara sebebiyet verir.Eğer gebelik bekliyor iseniz ve sizde son zamanlar geçmeyen bir bel ağrısı var ise dikkat ediniz. Mümkün oldukça ağır kaldırmayın. Fark etmeden gebeliği sonlandırabilirsiniz. Geçmeyen bel ağrılarını sadece gebeliğe bağlamamanız gerekir. Eğer gebelik düşünmüyor iseniz ve bu rahatsızlıklar şiddetle devam ediyor ise derhal beklemeden bir hastaneye gitmeniz gerekli tetkikleri yaptırmanız gerekir. Genelde bel fıtığı kadınlarda çok sık rastlanır. Bunun nedeni sürekli ev işi ve ağır işler ile meşgul olmalarından kaynaklanmaktadır. Bel ağrıları gebeliğin son dönemine kadar devam eder. Hatta karın haznesi büyüdükçe bu durum kontrolsüz bir şekilde gelişir uyku bozukluklarına, hareketlerde kasılmalara sebep olur.Geçmeyen bel ağrıları gebeliğin en erken belirtisi olabilir.

4- Vajinal Akıntılar

Kadınların en büyük sorunlarından birisi olarak bilinen vajinal akıntılar genelde adet öncesi durumlarda ve adet sonrası durumlarda ortaya çıkar. Bir de enfeksiyona bağlı durumlarda bu akıntı devam eder. Eğer bunlar haricinde son zamanlar sürekli vajinal akıntılar var ise ve bu akıntının rengi süt beyaz ise bir de yapışkan bir yapıya sahip ise bu kesinlikle gebeliğin salgıladığı akıntılardır. Bu akıntılarda dikkat etmeniz gereken rengi ve kokusudur. Genelde iltihaplı durumlarda vajinal akıntılar sarı ve kokulu olur. Fakat gebelik belirtilerinde bu durum tam tersidir. Yoğun peynir beyazlığında bir akıntı vardır. Uzayan ve yapışkan bir durum söz konusudur. Eğer sizlerde son zamanlar bu durumlar varsa bunu gebeliğe bağlayabilir ya da herhangi bir mantar ve ya bakteri söz konusu ise hemen tedavi işlemlerine başlayabilirsiniz.Gebeliğin erken habercisi olan vajinal akıntılar 9 ay 10 gün boyunca ara ara gelmeye devam eder. Bu durum fizyolojik bir değişimdir ve gebeliğin en çok seyrettiği pozisyondur.Gebeliğin en erken 4 belirtisi hakkında sizlere genel bilgileri sunduk. Bundan sonra yapmanız gereken kan tahlili ve doktor kontrollerine giderek kesin sonuca ulaşmanızdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!