" /> Ender Saraç Saç Bakım | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ender Saraç Saç Bakım

Ender Saraç Saç Bakım

Ender Saraç Saç Bakım

Saç bakımı özellikle her bayanın önem verdiği konulardan birisidir. Bu alanda bir çok etkili çalışma yapan uzmanlardan birisi de Ender Saraç’tır. Bu nedenle ender saraç saç bakım konusunda oldukça başarılı bir uzman olarak bilinir.

ENDER SARAÇ YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM TARİFİ

Yarım tatlı kaşığı susam yağı, yarım tatlı kaşığı badem yağı, 2 ampul E vitamini, yarım tatlı kaşığı hint yağı ve 2 tane bepanthene krem homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra saç diplerinden başlayarak masaj yaparak saçlara sürülür. Uygulanacak olan saçlar uzun ise bu ölçüler iki kat ölçü şeklinde hazırlanır. Sonrasında ise saçlar bir havlu yardımı ile sarılır ve 2 saat sonra şampuan ile durulanır. Saçlar fazlasıyla yıpranmış ise bu tarih haftada 3-4 kez uygulanırken saçların yıpranma derecesi düşük ise bu tarih hafta 1 ya da 2 kez kullanılmaktadır.

ENDER SARAÇ SAÇ UZATMA KÜRÜ

Ender Saraç’ın yıpranmış saçlar için üretmiş olduğu bakım kürü aynı zamanda saç uzatmak içinde kullanılır. Tarifin içinde bulunan E vitamini ve diğer yağ çeşitleri saçın beslenerek sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına ortam hazırlar.

ENDER SARAÇ SAÇ DÖKÜLMESİ ÖNERİLERİ

Saç dökülmesi insanlar için günümüzde büyük bir sorun haline gelmiştir. Ender Saraç, bu konuda denemiş olduğu bir çok maddenin saç dökülmesini engelleyeceğini ve hatta durduracağını açıklamıştır. Bu yöntemlerin başında; A ve E vitaminleri, bepanthen, atkuyruğu, multivitaminler gibi bitkisel takviyeler başta olmak üzere kalsiyum ve çinko gibi maddeler gelmektedir. Ayrıca Saraç’ın tavsiyeleri arasında saç dökülmeleri strese bağlı ise sarı kantaron bitkisi de gelmektedir.

Saç dökülmesini önlemenin bir diğer yolu ise doğru, sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Aşırı yağlı, tuzlu ve acılı besinler tüketmek saçları hızlı bir şekilde yıpratırken aynı zamanda da dökmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!