" /> Emzirme Annenin Gebe Kalması | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emzirme Annenin Gebe Kalması

Emzirme Annenin Gebe Kalması

Emzirme İle Gebelik Hakkında Bilgiler

Emzirme Dönemi

Emzirme doğum yapan annenin bebeğini doğal ve katkısız olan anne sütü ile beslemesidir. Emzirme anne ve bebek arasında önemli bir bağ oluşturan unsurlardan birisidir. Emziren anne beslenmesine son derece dikkat etmelidir. Çünkü onun yediği besinleri bebek anne sütü vasıtası ile almaktadır. Anne ne kadar iyi beslenir ise sütü o kadar fazla gelmesinin yanı sıra besleyici ögeleri de içinde barındırır. Özellikle emzirme döneminde anneler bol su içmeli, sıvı tüketimi yapmalı, her hafta balık tüketmeli, et ve et ürünleri yemeli, süt ve süt ürünleri içeren gıdaları almalıdır. İlk 6 ay mümkün olduğunca bebeğe ek gıda verilmemeli sadece anne sütü ile beslenmelidir.

Gebelik Dönemi

Gebelik her kadının yaşamak istediği muhteşem bir 9 aydır. 🙂 Gebe kalmadan önce bebek düşünen her anne adayı yeme içmesine özen göstermeli varsa kötü alışkanlıklarını (sigara ve alkol gibi) bırakmalıdır. Özellikle folik asit kullanımı bebeğin ilk 3 aylık gelişimi için büyük önem taşıdığı için ve vücutta yeterli miktarda olmayabileceği için anne adayları, hamile kalmadan en az 1 ay öncesinde folik asit kullanmaya başlamalıdır. Gebelik boyunca da beslenmesine özen göstermelidirler. Hamilelik boyunca annenin iyi beslenmesi bebeğin sağlıklı olacağı anlamına gelir. Abur cuburdan uzak durmalı ve sağlıklı bulundukları mevsimdeki meyve ve sebzeleri tüketmelidirler.

Dengeli beslenmenin yanı sıra hamile bayanların stresten de uzak durması gerekir. Çünkü stres hamilelikte anneyi etkilediği gibi bebeği de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle annelerin stresli ortamlardan mümkün olduğunca uzak durması gerekir. Hamilelik boyunca annelerin bol su tüketmesi doğumu kolaylaştırıcı etkenlerden birisidir. Bu sebep ile hamile bayanların özellikle yaz aylarında günlük 3 litre su içmesi kış aylarında ise bu miktarın 2 litre altına düşmemesi önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!