" /> Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Elmacık kemikleri, kadınların yüzünün belirgin ve keskin hatlı bir görümünün olmasını sağlar. Bazı kadınların sahip oldukları doğal kemik yapıları nedeni ile elmacık kemikleri belirgin iken bazı kadınların elmacık kemikleri ise belirgin değildir. Özellikle, elmacık kemikleri belirgin olmayan kadınlar, yüzlerini daha çekici, belirgin, keskin hatlı ve güzel göstermek için elmacık kemiği bölgelerine yapacakları birkaç sihirli dokunuş ile istedikleri sonucu elde edebilirler. Belirli işlemleri uygulayarak elmacık kemiklerini olduğundan daha belirgin göstermenin zor bir işlem olmadığını göreceksiniz. Peki elmacık kemiklerini doğal bir görünüm ile belirgin, çekici ve daha güzel hale getirmek için nasıl bir uygulama yapmak gerekir. İşte doğallığı bozmadan elmacık kemiklerini belirginleştirmek için dikkat edilmesi gereken noktalar…

 1. Elmacık kemiklerini belirgin hale getirme işlemi için en önemli uygulamalar kontür ve highlighter teknikleri olarak bilinir. Bu uygulamaları alelade ve dikkatsizce uygulamak istenilen sonucu vermemenin yanı sıra, hoş olmayan bir görüntü elde etmenize sabep olur. Bu nedenle kontür ve highlighter uygulamasını dikkatli ve doğru bir şekilde yapmalısınız.
 1. Elmacık kemiklerini belirginleştirme işlemi için cilt tonundan biraz da koyu bir renge sahip olan fondöteni veya pudrayı elmacık kemiklerinin hemen alt kısmına sürmek gerekir. Bu işlem ince bir fırça yardımı ile uygulanarak yapılır. Bu işlemin ardından da başka bir fırça kullanmak sureti ile pudrayı veya fondöteni yanaklara dağıtma işlemi yapılır.
 1. Gölgenin üzerine sürülmesi gereken highlighter, elmacık kemiklerinin belirgin bir görünüme sahip olmasını ve yüz hatlarının keskin bir hal almasını sağlayacaktır. Bu nedenle, açık tona sahip bir highlighter, elmacık kemiklerinin üzerinden şakaklara doğru dağıtmak sureti ile sürülür.
 1. Elmacık kemiklerinin belirgin hal alması için üçüncü adım ise yanakların kemikli kısımları üzerine yapılan allık uygulanmasıdır. Allık, doğal bir kırmızımsı bir görüntü veren bir makyaj malzemesidir. Allığın yüz üzerinde sürülme yeri elmacık kemikleridir. Elmacık kemiklerinin buruna yakın kısmından başlanarak hafif yukarı doğru uzanan kemik üzerine doğru allık uygulaması yapılır. Bu şekilde elmacık kemikleri üzerine allık sürmek, yüzün yerçekiminin etkilerinden kurtulmuş şekilde kalkık görünüm elde etmesini ve elmacık kemiklerinin de belirgin bir hal almasını sağlar.

5. Elmacık kemiğini belirginleştirmek için fondöten veya pudra yoksa koyu tonlarda BB kremler de kullanılabilir.

6. Elmacık kemiğini belirginleştirmek için kullanılan malzemeler olan allık, highlighter ve kontürün çok abartılmadan sürülmesi, yüzün sahip olduğu doğal görüntünün kaçırılmaması açısından oldukça önemli ve kritik bir ayrıntı olarak bilinir. Bu nedenle, bu malzemelerin dozunda kullanılması gerekir.

 1. Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek isteyen kadınlar için bir tavsiye de elmacık kemiklerinin farkında olmak ve nerede olduğunu elle dokunarak hissetmek gerektiği üzerinedir. Aynanın karşısına geçerek eller ile yanak kemiklerine boylu boyunca dokunmak, elmacık kemiğinizi keşfetmeniz için uygulanabilecek bir yöntemdir. Elmacık kemiği burnun iki yanından hafif yukarı doğru yatay şekilde uzanır.
 1. Elmacık kemiklerini en güzel şekilde belli edebilmek için ten rengine uygun olan bir allık tonu kullanmak önemlidir. Esmer tona veya bronz tonlara sahip cilt tipine sahip olan kadınların şeftali tonlarında olan pembemsi renklere sahip allıklar kullanmaları gerekir. Açık tenli olan kadınlar için ise ideal allık tonu, kahve tonları olarak belirtilebilir. Bazen, iki tonu birleştirerek elde edilecek ton ile daha etkili bir makyaj elde etmek de mümkün olabilmektedir.
 1. Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek isteyen kadınların, bu işlem için sahip oldukları ten renklerine göre belirlenmiş olan bir kapatıcı veya pudra kullanmak önemli ayrıntılar olarak bilinir.
 1. Elmacık kemiği belirginleştirme makyajında kadınların yapmaları gerekli olan aydınlatma işleminin gerçekleşmesi için kullanılan highlighterın sahip olduğu tonlar oldukça önemlidir. Doğru tonu kullanmak ne kadar kurtarıcı ise yanlış tonu kullanmak da o kadar hatalı bir işlem olarak karşımıza çıkar. Elmacık kemiklerine, ten renginden iki ton daha açık bir tona sahip olan bir highlighter (aydınlatıcı) ile uygulama yapmaları gerekir.
 1. Elmacık kemiği belirginleştirme makyajı uygulamasını yapan kadınlar bazen yanlış fırça ile uygulama yapabilmektedir. Bu mesele basit bir mesele gibi görünse de makyajın dağılımını etkileyeceği için elmacık kemiği belirginleştirme işlemi için kullanılan malzemeleri ne tarz bir fırça ile uyguladığınız çok önemli bir nokta olarak bilinir. Elmacık kemiği belirginleştirme makyajı uygulaması için kalın başlı olan bir makyaj fırçası ile elmacık kemiğine küçük egzersizler yapmak ve sürülecek olan malzemeleri bu özellikte olan bir ürün ile uygulamak gerektiği bilinir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Ben genelde elmacik kemiklerime bronzer kullaniyorum ama arada pembe tonlarda allikla daha seffaf ve tatli bi görünümde hatlarimi belirginkestirebiliyorum genelde tercihim flormar ve maybellline markaları oluyor

 2. Kimilerinim elmacik kemiği daha belirgin oldugundan kontur islemi daha kolaydir ama bilmeyenler ve belirgin olmayanlar icin sac bitimiyle kulagin kesistigi yerden hafif dudaga dogru bir cizgi cizercesine fırçayı cekerseniz daha belirgin elmacik kemikleriniz olur

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!