" /> Elektriğin En Ucuz Olduğu Zamanlar Hangileri? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Elektriğin En Ucuz Olduğu Zamanlar Hangileri?

Elektriğin En Ucuz Olduğu Zamanlar Hangileri?

Elektriğin En Ucuz Olduğu Zamanlar Hangileri?

Asgari ücret kademeli olarak artsa da, belli zaman sonra maalesef bunu zamlarda takip ettiği için hayatımıza maddi anlamda pek de bir rahatlama sağlamıyor. Dolayısıyla tasarruf her zaman lazım, kaldı ki kendi yağında kavrulan vatandaşlarımızın da hem kendileri hem de ülkemizin geleceği için tasarruf yapmaları gereklidir. Tasarruf için önerilerimize gitmeden evinizde basit bir hesap yaparak tasarruf yapmadan önce ve tasarruf yaptıktan sonrasını incelediğimizde oldukça şaşıracağınız sonuçlar elde edeceğinizi de belirtmek isteriz.

Elektrikle başlayalım, çok insanlar bilir ki elektriğin belli saatler arasında kullanılması faturaya cüzi ücretlerle yansımaktadır. Bilinmeyenlerimizin illaki olduğunu düşünerek bir kere de biz bilgi verelim. Evet, elektriği sabah saat 6- 17 arası en pahalı olduğu zaman dilimidir. Elektriği bu saatlerde kullanmak bize pahalıya mal olmaktadır. Bunun bilmeyen ev hanımları da sabah işlerinden mütevellit en çok elektriği bu saatler arasında (6-17) kullanmaktadırlar. Elektrikli süpürge, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü derken tam anlamıyla canını okuyoruz elektriğin. Tabii ay sonu olduğu zaman o da bizimkinin… Hele bir de kalabalık bir aile iseniz bu kullanımlar kaç kat artmaktadır.
Saat 17 -22 arası ise kullandığımız elektriğin faturaya yansıması ne çok ne de az olup tabiri caizse orta şekerli oluyor. Biz gelelim elektriğin en ucuz olduğu saatlere…22- 06 arası kullanılan elektrik en uygun elektik olup bu saatlerde kullanımı, tasarruf etmek isteyenlerin tercihi olacaktır.

Tasarruf yapmak icin sabah işlerinizi akşam ondan sonra yapmak istemeyebilirsiniz. Yani süpürge makinesi akşam ondan sonra çalıştırmak veya etrafı bu saatlere kadar süpürülmeden bekletmek uygun olmayabilir. Fakat planlı hareket etmek her şeyin çözümüdür söyle ki:

Sabah kalkıp etrafı derleyip toplayınız, odalarınız çok kirli değil ise bir gırgırla bu işi halledebilirsiniz. İllaki süpürme gerekiyorsa da en azından saat beşten sonra süpürgeyle süpürüp, bulaşıkları ve çamaşırları makineye koyarak akşam ondan sonra çalıştırabilirsiniz.

Yine ütülerinizi de akşam ondan sonra yapmak tasarruf açısından çok iyi olacaktır. Ondan sonra yamam diyorsanız öğleden sonra 17 de yapmakta tasarruf sağlayacaktır. Bulaşık makinesini tam doldurmadan açmamalısınız.
Akşam dizi ya da film izleyeceğiniz zaman ışıkları kapatıp filminizi böyle izlemek lamba israfını da önleyecektir. Elektrikli şofben kullananlarımız oldukça çoktur. Yine elektrikli şofben gece ondan sonra kullanmak, hiç değilse 17.00 den sonra kullanılması tasarrufu sağlayacaktır. Zira şofbende yine elektriği çok yiyen araçlarındandır.

Ev ihtiyaçlarını alırken de mesela eve sabun alacaksanız (Sıvı sabun ya da diğerini alacaksanız) küçük (ml lik)adet yerine, litrelik (büyük şişeler) almak daha uygun olacaktır. Yine diğer ihtiyaçlarınızı, toptan ama perakende satışta yapan yerleri keşfedip uygun olarak almak bütçemize katkı yapacaktır.
Bir diğeri ekmek konusu… Herkesin evine aldığı ekmek âdeti değişir, kalabalık olanların ekmeğe aylık verdikleri para hiç de hafife alınacak gibi değildir, gelelim önerilerimize… Bir çuval un alıp evde kendi ekmeğimizi (en azından belli günler) katkısız güzel köy ekmekleri tadında yaparak tüketebilirsiniz. Ayrıca belediyelerin halk ekmeklerinden almakta aylık ekmek için ayrılan bütçeden size para arttıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Çalışan bayanlar icin o saatler de bisey yapmak cok zor devlet uyanik tasarruflu olmaya tesvik ederken yandan en onemli saatlerde faturamizi aleyhimize isliyor 😑🤔

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!