" /> Eğri Burunlara Nasıl Makyaj Yapılmalıdır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eğri Burunlara Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Eğri Burunlara Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Makyaj, kadınların kendilerini daha güzel ve bakımlı hissetmeleri için olmazsa olmaz bir uygulamadır. Makyaj yapmayı iyi bilmek, becerebilmek, önemli bir meziyettir. Doğru malzemeler ve doğru uygulama ile pek çok yüz kusurunu makyaj ile kapatmak artık rüya değildir. Pek çok ünlü isim, estetik cerrahiye ihtiyaç duymadan yüz hatlarının görünümünü bazı makyaj hileleri ile farklı göstermeyi başarırlar. Özellikle, iri, eğri ve fazla küçük burunlu ünlü kadınlar, makyaj hilelerini devamlı kullanırlar.

Makyaj uygulaması esnasında işe yarayan belirli yöntemler ve kurallar vardır. Mesela bu kurallardan bir tanesi şudur: Açık renkler hatları ön plana çıkartırken, koyu renkler hatları saklamaya ve geri plana atmaya yarar.

Açık renk elde etmek için şeffaf pudra, koyu renk elde etmek için ise yine pudra veya allık kullanılır. Örneğin, burnu ile dudakları arasında uzun boşluk olan kadınların, bu boş kısmı boyayarak bu alanın uzunluğunun daha kısa bir görünüm kazanmasını sağlayabilirler. Burnu ile dudakları arasındaki mesafe az olan kadınlar ise bu bölgenin büyüklüğünü dengelemek ve bölgeyi ön plana çıkarmak adına, bu alanı boyayabilirler. Böylece yüzün oranı ideal görünüm ile kendisini gösterecektir. Peki burun ile ilgili hileler nelerdir ve nasıl yapılır? İşte detaylar…

Burun kusurlarını düzgün göstermenin yolları

Dünyada herkes kusursuz buruna sahip değildir. Burunda bulunan hataları kapatarak daha güzel olmaya çalışan insan çok fazladır. Burunu daha biçimli ve güzel göstermek için bazı makyaj tekniklerini bilmek ve bunları uygulayabilmek gerekir. İşte burun kusurlarını kapatmak için makyaj hileleri

Küçük burun
Aslında küçük burunlu kadınlar, makyajın yüzde güzel durması için en ideal burna sahip olan kadınlardır. Ancak bazı kadınlarda burun, yüzün hatlarına zıt olacak ve yokmuş görüntüsü verecek derecede küçük olabiliyor. Bu noktada küçük burnun ön plana çıkarılması gerekir. Bunun için ise burun kemiğine ve burun kanatlarına tamamen açık ton fondöten ve pudra ile uygulama yapmak gerekir. En ideal burun şeklidir. Ancak kişinin burnu, yüzüne nazaran neredeyse yok gibi küçük ise ve gözler de iri ise, burunu ön planda gösterecek bir makyaj yapmak gerekir.

Düz ve kısa burun
Düz ve kısa burun tipine sahip olan kadınlar için ideal makyaj tekniği, burnun bitimine ve iki kaş arasına açık tonda fondöten ve pudra sürmektir. Böylece burun daha uzun gösterilebilir. sürülür.

Uzun burun
Uzun burunlu kadınlar için ideal olan makyaj tekniği, burun ucunun altına koyu ton fondöten ve pudra yardımı ile gölge yapmaktır. Böylece, uzun olan burun daha kısa gibi gösterilebilir. Ayrıca, uzun burunlu kadınların kaş başlangıç noktalarının buruna yakın olmamasına dikkat etmeleri gerekir. Bununla birlikte alın ve çene çıkık gösterilerek burnun vurgulanmasını engellemek mümkündür.

Kemikli burun
Kemikli buruna sahip kadınlar, burun kemiğinin üzerine koyu ton fondöten ve pudra sürebilirler. Böylece, koyu renk sürülerek kemikli görüntü daha silik hale gelmiş olur.

Büyük burun
Büyük burun tipinde, koyu ton fondöten ve pudra kullanılarak burun şekli yeniden belirlenebilir. Gözlerden başlamak sureti ile burnun iki yanına doğru inen gölgeler, burun kanat kısımlarına dağılarak, burun daha zarif ve ince görünecektir.

Eğri burun

Bazı genetik nedenlerden ötürü veya bir kaza sebebi ile burun kemiğinde yamukluk oluşmuş olan kişiler için de bazı makyaj hileleri mevcuttur. Makyaj malzemeleri ile doğru uygulamalar yaparak eğri burunlarda da mucize bir sonuç elde etmek mümkündür. Bunun için, eğri burunlu kadınların, burunlarının yamuk olan kısmı için koyu ton, diğer kısmı için ise açık ton makyaj yapmaları, yamuk görüntüyü fark edilemeyecek kadar gizlemeleri için etkili olacaktır. Uygulamanın ardından pudra kullanarak makyajı yüzde daha uzun süre kalıcı hale getirmek doğru olacaktır.

Burun şeklini kusursuz göstermek için makyaj yapma konusunda o kadar hünerli olunamayabilir. Bu noktada, bir uzmandan yardım almak yerinde bir tercih olacaktır.

Burun şeklinin farklı gösterilmesi, adeta yüzün ifadesini değiştiren bir uygulama olarak bilinir. Her ne kadar makyaj ile pek çok burun şekil bozuklukları kapatılabiliyor olsa da, düzeltilemeyen görüntüler de olabilir. Bu durum kişiyi rahatsız ediyor ve burnunun şeklini değiştirmek istiyorsa, bunun için en iyi yöntem, cerrahi müdahale olarak bilinir. Bunun için, öncelikle iyi bir hekime danışılmalı, süreç hakkında bilgi alınmalı ve ona göre karar verilmelidir.

Özetle, burun veya yüz üzerinde her ne kusur bulunursa bulunsun, makyaj hilelerinin mantığı temelde pek değişkenlik göstermez. Kusurları örtmede birebir olan uygulama, koyu tonlarda makyaj uygulamak olarak bilinir. Bu hiç değişmez. Parlak ve açık ton makyaj malzemeleri ise, belirli bir hattı ortaya çıkartmak, daha görünür kılmak için kullanılır. Bu uygulamaları dozunda ve doğru yapabilmek için bol bol pratik yapmak ve doğru malzemeleri kullanmak oldukça önemlidir. Kaliteli nemlendirici, kapatıcı ve fondöten kullanılmalı, makyajı doğru şekilde dağıtabilen makyaj fırçası tercih edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!