" /> Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardan Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Halıdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Karanlık ve nemli ortamlarda çok çabuk yayılan küf mantarları oldukça kötü bir koku da yaratmaktadır. Özellikle duvardan küf lekesi nasıl çıkar ve devamında tekrarlanması engellenir buna dikkat etmenizde fayda var.

Duvarlarınızdaki küf lekelerini temizlemek için bu bölgenin kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Küf lekelerini tamamen temizlemek için bir miktar su içerisine beyazlatıcı ekleyerek duvarlarınızı silebilirsiniz. Küf lekelerinin bu şekilde temizlendiğini göreceksiniz. Ardında duvarların kuruması için mutlaka havalandırma yapmanız gerekmektedir. Havalandırma yapmadan bırakırsanız küflenme devam edecek ve tekrar küf lekeleri oluşacaktır. Ayrıca badana işlemi yapacaksanız küflü olan bölgelerde mantara karşı koruma sağlayan boyalardan tercih etmeniz küfün tekrarlamasına da engel olacaktır.

Halıdan küf lekesi nasıl çıkar ve kötü koku nasıl giderilir çoğu kişi bu konuda bilgi sahibi olmadığından halısını atmaktadır. Halıda küf lekesinin oluşmasının başlıca nedeni halının nemli kalarak mantar üretmesidir. Öncelikle işlemle bir miktar temizleyici ve suyu karıştırıp halı yüzeyini iyice ovmalısınız. Ardından amonyak ve suyu karışım yaparak halıya uygulayıp durulama işlemi yapmalısınız. Halının iyice durulandığından emin olun ve kurumaya bırakın. Halınız ıslak iken herhangi bir işlem yapmayın. Kuruyan halıyı daha sonra süpürüp kullanabilirsiniz. Halıdan küf lekesi çıkartıldıktan sonra halı ıslakken üzerinde gezmemeye dikkat etmelisiniz.

Küf lekeleri her ne kadar zorlu lekeler olarak görünse de birkaç uygulamada lekeden herhangi bir iz kalmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Evim hem alt kat hem de hic gunes almiyor bu yüzden küften duvarlarim hic kurtulmuyor evde rutubet kokusu olusuyor ne kadar temizlesemde havasizliktan kendini yeniliyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!