" /> Duvar Kâğıdı Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Duvar Kâğıdı Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvar Kâğıdı Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvar Kâğıdı Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvar kağıtları aslında temizlenmesi en kolay alanlardır. Fakat kullanılan duvar kağıtlarının bazılarında silme işlemi yapamazsınız. Bu yüzden elektrik süpürgesi ile süpürme işlemi yaparak duvar kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz. Duvar kağıdı bakımı ve temizliği nasıl yapılır bu konuda bir çok yöntem bulunmaktadır.

Evinizin yada iş yerinizin duvar kağıtları silinebilir duvar kağıtları ise işiniz oldukça kolay. Silinemeyen duvar kağıtlarında sadece süpürme işlemi yapabilirsiniz. Duvar kağıtlarınızın tozlarını düzenli bir şekilde almaya özen göstermeniz lekelerin oluşmasına engel olacaktır. Elektrik süpürgenizin fırçasını iyice temizleyip kuruladıktan sonra duvarlarınızdaki tozları süpürebilirsiniz. Bu işlemi belirli aralıklarla yapmanız toz birikimine engel olacaktır.

Silinebilir duvarlarınızın temizliğine ise aşağıdan yukarıya doğru yapmanız yukarıdaki toz ve lekelerin aşağıya inmesine engel olacaktır. Bu işlem içinde öncelikle duvarlarınızın tozunu elektrikli süpürge le aldıktan sonra başlamanız lekelenmeyi önleyecektir. Elektrik süpürgesi ile tozunu aldığınız duvarları daha sonra sıcak deterjanlı su ile emici bir bez kullanarak temizleme işlemi yapabilirsiniz. Deterjanlı su ile temizlediğiniz duvarları mutlaka duru su ile de silmeyi unutmamalısınız. Deterjanlı su duvarlarda mat bir görüntüye sebep olabilir.

Duvar kağıdı bakımı ve temizliği nasıl yapılır ve sonrasındaki kullanım önemlidir. Özellikle yağ lekesi olmuş duvar kağıtlarınızda başlangıçta yağ lekelerini temizlemeniz gerekebilir. Bunu da kağıt havluyu yağ lekesinin üzerine koyup ve kağıt havlu üzerinden ütü ile sıcak uygulama yaptığınızda yağ lekesinin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ardından sıcak deterjanlı su ile temizleme yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Duvar temizleyici deterjanlar var sıvı halde. Onun birkac damlasini ılık suya döküp önce islak bezke sonra kuru bezle tekrar üzerinden de gectigim oluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!