" /> Düşük ve Uzun Burun Ucu İçin Nasıl Makyaj Yapmalıyım ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Düşük ve Uzun Burun Ucu İçin Nasıl Makyaj Yapmalıyım ?

Düşük ve Uzun Burun Ucu İçin Nasıl Makyaj Yapmalıyım ?

Makyaj yapmak neredeyse tüm kadınların sevdiği tatlı bir uğraş olarak bilinmektedir. Aslında makyaj yapmak vücuttaki beğenilmeyen kusurlu yerleri örtmeye yaramaktadır. Makyajın başka bir görevi de kişinin güzel ve alımlı görünmesini sağlamaktadır. Bu sayede de kişinin kendine özgüveni artar. Makyaj sayesinde istenilmeyen görüntünün önüne geçerek hedeflenen güzel görünüme kavuşmak oldukça basit bir durum haline gelmektedir. Makyaj yapılan yerlerin belki de en önemli noktası da yüz kısımları olduğunu söyleyebilirim. Yüzde meydana gelen deformasyon nedeniyle kişide görüntü olarak olumsuz bir durumun oluşması sıkıntısı olmaktadır. Bu gibi sıkıntılı durumu atlatmak veya geçici olarak çare bulmak isteyen kişiler de çözümü makyaj yapmakta buluyorlar. Makyajda yüz kısımlarına sürülen boya veya tozların önemi oldukça büyüktür. Çünkü, yüz kısımlarında meydana gelmiş olan izler veya çizikleri kou renklerdeki boyalarla kapatmak mümkün olmaktadır. Bunun aksine yüzü olduğundan daha güzel göstermek adına ise açık renkteki boyalar kullanılmaktadır. Söylemiş olduğum bu uygulama şekli her zaman ve her yerde geçerli olan makyaj kuralı olduğunu söyleyebilirim. Gelelim insan burnunun uzunluğu veya kısalığı durumlarına. Genellikle kadınlar küçük boyutlardaki burunlara her zaman hayranlık duymuşlardır. Bunun yanında küçük burunları sevmenin dışında ise burnun havaya doğru kalkık halde durması da kadınların en çok hoşuna giden olay diyebilirim. Burnu büyük olan kadınların daha küçük bir burun ve kalkık şekildeki burna sahip olmak için bıçak altına yani ameliyat masalarına yattıklarını belirtmek isterim. Tıbbi müdahaleye gerek kalmadan büyük burunlu kadınların makyaj sayesinde de istedikleri küçük buruna sahip olabilecekleri müjdesini de vermek istiyorum.

Makyaj sayesinde burun küçültme uygulaması yapmak isteyenler için şu bilgilerin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Cilt rengimiz ile aynı olan fondötenin seçilmesi gerekmektedir. Bu aynı renkte seçilen fondöten yüze sürülüp dağıtılması halinde bir bütünlük sağlayacağından görünüm açısından iyi bir konum kazanır. Burnumuzu küçültmek için fondöteni burun kısmına dikkatli bir şekilde sürmemiz gerekiyor. Dikkatli sürmemizin temel amacı da hem doğal görünmeyi yakalamak için hem de küçük burun yapısı havasını ortaya çıkarmak için gerekli bir hamledir. Tüm bu makyaj işlemleri olsun isterse de burun ile yüz renginin eşitliği olsun hep renkler ile olacağından renklerin doğru seçimi ve kullanımı oldukça önem taşıyor. Föndöten sürümünün yapılmasından sonra üzerine pudra uygulaması yapılmalıdır. Bu pudra uygulamasının yapılması fondötenin sabit bir şekilde yüz kısmında istenildiği gibi durmasını sağlamasıdır. Gelelim önemli bir noktaya. Burnumuzun nasıl bir türe ve şekle ait olduğunu bilmemiz gerekiyor. Burnu kemikli veya uzun bir şekle sahip olan kişilerin burunlarının üzerlerine normalde uyguladığı fondötenin 2 katı daha koyu renkteki fondöteni kullanmaları gerekiyor. Burnun üst kısmına koyu renklerdeki fondöteni uyguladıktan sonra burnun sağ ve sol kısımlarına ise normal kullandığınız fondöteni uygulamanız yeterli olacaktır. Burnun üst kısımlarına sürmüş olduğumuz fondöteni cildin rengine uyum sağlaması açısından olabildiğince yaymaya çalışmalıız. Yayılan fondöten ise cildin doğal bir görünümdeymiş hissini meydana getirecektir. Burnu kemiksiz olan kişilerin eğer yanlara doğru genişleme var ise yine iki kat koyu renkteki fondöten sürmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra kahve renkli tonlardaki göz farlarını kullanmalarını önermek istiyorum.

Sürmüş olduğumuz koyu renkteki fondöteni kaşların hizalarından itibaren burna doğru indirmek gerekiyor. Bu indirme işlemi de çizgi şeklinde indirmeden bahsediyorum. Ardından burun ucuna doğru v şeklinde olacak şekilde birleştirme işlemi yapılması gerekiyor. Söylemiş olduğum işlemleri uygulamaya geçirirken oldukça dikkatli yapmak son derece önemlidir. Burnun üst kısmına gelmemesine özen gösterilmelidir. Aks taktirde istenmeyen pek de hoş olmayan görüntü meydana çıkacaktır. Kaşların bulunduğu kısımdan burnun hizasına doğru çekilen çizgileri burnun üst kısımlarına taşırmadan bir fırça yardımıyla veya parmaklarımız sayesinde dikkatlice yapmamız gerekiyor. Yapılacak olan bu işlemde acele etmemek gerektiğini söylemeliyim. Acele etmeden dikkatlice dağıtım işlemi yapılmalıdır. Bu işlemin de amacı; yüz kısımları ile burun kısmının birbirini renk olarak tamamlamasıdır. Bu sayede de meydana farklı farklı koyuluktaki renkeler çıkmamaktadır. Durum böyle olunca da istenilen hedefe ulaşılmış olunacaktır. Bunu yapmamızın amacı da makyaj işlemi bittiğinde yüze sürülen fondötenin çizgi şeklinde kalmaması, etrafa uygun seviyede dağıtılan fondötenin cilt rengi ile uyum sağlayarak güzel bir görünüm oluşturmasıdır. Tüm bu yapılan işlemlerden sonra meydana hem daha şık bir görünüm gelir hem de burnun istenildiği gibi havaya kalkık bir şekilde kalması sağlanır. Son işlemlere geçecek olursak; bunun üst taraflarına açık renkteki kapatıcı ile yine açık renge sahip far ile çizgi uygulaması yapılır. Bunun ardından yine fondöteni sürüp nasıl dağıtım yaptıysak tekrardan far ile çizgi çekilmesinden sonra da yüz kısımlarına bu farın yedirilmesi sağlanmalıdır. Biraz öncede bahsettiğimiz gibi yine aynı olarak açık renkteki kapatıcının burnun yan taraflarına taşma yapılmadan yedirilmesi gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerin ardından her zaman yapıldığı gibi pudranın da dikkatli ve titiz bir şekilde sürülmesi gerekmektedir. Yapılan bu uygulamalar sayesinde makyaj ile yüz kısımlarına uygulanacak işlemler aracılığı ile burnu hem küçültme hem de büyültme işlemlerinin yapılmasını sağlamış oluruz. Bir erkek için makyaj birşey ifade etmese de kadınlar için vazgeçilmez bir durumdur. Bu arada doğal olarak takılmayı seven kadınlarda illaki bulunmaktadır. İş yerlerinde çalışan kadınların hergün makyaj yapmaları oldukça zor bir durumdur. Buna çözüm olarak ise kalıcı makyajların yapılması sağlanmaktadır. Son olarak; makyaj doğru ve dikkatlice yapıldığı zaman kadınlar açısından erkekleri etkileme adına oldukça büyük bir silaha dönüştüğünü söyleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Burun tipine ve yüz hatlarimiza göre uygun makyaj ürünü temin ettiktdn sonrasi ek beceresine kalmış yani

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!