" /> Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi

Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi

Dünyanın en güzel 10 ada ülkesi hakkında bilgi almak ister miydiniz, sizler için özel olarak derlediğimiz yazımızda dünyanın en güzel 10 ada ülkesi hakkında bilgiler sunmak istedik.

İşte Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi;

1- Filipinler

Dünyanın en güzel ülkelerinden biri olarak da bilinen Filipinler, toplamda 7107 adet adadan oluşuyor, toplamda 300 bin kilometre karelik yüzölçümüne sahip olan Filipinler, bu özelliği sayesinde dünyanın en güzel ada ülkesi listesinde yer alıyor.

2- Bahamalar

Toplamda 700 adet adadan meydana gelen Bahamalar, toplam olarak 13 bin 939 kilometre karelik bir alanda yer alıyor ve nüfusu toplam olarak 261 bindir.

3- Malta

Dünyanın en güzel 10 ada ülkesi listesinde hiç kuşkusuz ki Malta ülkesi de yer alıyor. Toplamda 237 kilometre karelik bir alanda bulunan Malta ülkesi 3 adet büyük ve 2 adet küçük adadan meydana geliyor.

4- Mikronezya Federasyonu

Büyük Okyanus’ta yer alan Mikronezya Federasyonu toplamda 607 adet adadan oluşuyor ve bu özelliği sayesinde dünyanın en güzel 10 ada ülkesi listesinde yer alıyor.

5- İzlanda

Atlas Okyanus’unun kuzeyinde ve Norveç ile Britanya adaları arasında yer alan İzlanda ülkesi muhteşem adaları sayesinde dünyasnın en güzel 10 ada ülkesi listesinde yer alıyor.

6- Avustralya

Güney Yarım Küre’de yer alan Avustralya ülkesi bir ada ülkesi olup, Hint Okyanusu ile Büyük Okyanus arasında uzanan küçüklü ve büyüklü adacıklardan oluşuyor.

7- Küba

Özellikle purosu ile dünyaya ün salan ve Fidel Castro’nun ülkesi olan Küba ülkesi, dünyanın en büyük 13. adası olarak da dünyaya ün salmıştır.

8- Maldivler

Resmiyetteki adı, Maldiv Cumhuriyeti olan Maldivler, Hint Okyanus üzerinde bulunan ve toplamda 1200 adet adadan oluşan bir ada ülkesidir.

9- Fiji Adaları

Pasifik Okyanusu üzerinden bulunan ve bir dizi adalardan meydana gelen Fiji Adaları, toplamda 106 adet ıssız adadan ve 322 adet adadan meydana geliyor. Ayrıca 522 adacıktan meydana gelen Fiji Adaları ülkesi en büyük adaları ise, Viti Levu ve Vanua Levu adasıdır. Bu 2 adet büyük ada ayrıca yerleşimin % 87’sini de oluşturuyor.

10- Japonya

Pembe renk tonu bahçeleri, sarı renk tonunda sahilleri ve rengarenk kentleri ile dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan Japonya ülkesi aynı çok sayıda adalara sahip olması sayesinde dünyanın en güzel 10 ada ülkesi listesinde de yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. İnsanin sevgilisini alıp adalara gidesi geliyor .adaya dussem yanima alacagim şey aşk 🤗😍

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!