" /> Dondurma Lekesi Nasıl Çıkar? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dondurma Lekesi Nasıl Çıkar?

Dondurma Lekesi Nasıl Çıkar?

İnatçı lekelerden biri olan dondurma lekesi özellikle şekerli olduğundan uğraştırıcı bir lekedir. Vakit kaybetmeden su ile lekeyi arındırmanız gerekir. Dondurma lekesi nasıl çıkar birkaç yöntem ile giysilerinizdeki dondurma lekesinden kurtulabilirsiniz.

Sade dondurma lekeleri biraz daha kolay çıkarken, meyveli ya da kakaolu dondurma lekeleri biraz daha fazla uğraştırıcıdır. Dondurma lekesi oluşmuş olan giysinizi hemen su altına tutarsanız dondurmanın oluşturduğu leke azda olsa çıkacaktır. Arındırma sonrası hala yağ lekesi var ise bunu yağ çözücü bir ürün yardımıyla hafif tampon hareketler ile lekenin yağını da çıkartabilirsiniz.

Zor lekelerden biri olan dondurma lekesi özellikle meyveli dondurma lekesi lekenin temizlenmesi biraz zaman alabilir. Dondurmayı giysilerden arındırdıktan sonra ya lekesi daha belirgin olacaktır. Bu yüzden yağ çözücü kullanmak işinizi kolaylaştırabilir. Meyveli dondurmalar renk bırakacağından bunun içinde soğuk deterjanlı suda bekletmeniz lekenin daha çabuk çözülmesine yardımcı olur.

Dondurma lekesi halıda ise buz yardımı ile lekenin donmasını sağlayıp spatula yardımı ile kazımanız gerekebilir. Daha sonrasında deterjanlı su ile ovalayarak lekenin çıkması daha kolay olacaktır.

Dondurma lekesi nasıl çıkar bununla ilgili birçok yöntem okumuş olabilirsiniz. Önemli olan dondurma lekesi oluşan kumaş ya da herhangi eşyanın zarar görmeden dondurmadan arınması gerekmektedir. İşlem yapmadan önce dondurmanın iyice kumaştan ya da alandan arındığına emin olun ve yıkama işlemine öyle geçin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kosla ile yumuşatıyorum evimden hic eksik olmuyor. Malum cocuklar küçük olunca lekeler kıyafetlerinden eksik olmuyor 😑

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!