" /> Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanların hayatında olmazsa olmazlar arasında yer edinen sınırsız konuların başında gelen kişisel bakım ve güzellik konuları her daim gündemde kalarak çeşitlenmeye ve artmaya devam etmektedir. Güzelleşmek uğruna harcanan onlarca saatler, ödenilen bedeller ve daha pek çoğu asla bir kadını kendi bakımından alıkoymaya yetmemiştir. Kişisel bakım ve güzellik denilince de akla ilk gelen unsur elbette ki makyajdır, tabi ki her makyaj türü de bakım yapmaya yaramaz kullanılan bazı malzemeler sorunlu ciltlerde daha fazla soruna sebebiyet verebilir. Özellikle ağır makyaj olarak da bilinen gece veya salon makyajları en sağlıklı ciltleri bile yorarak yıpratabilir. Her gün makyaj uygulamasını kullanan kişilerdenseniz sizlere verebileceğimiz en güzel tavsiye doğal makyaj ile tanışmanız ve yaşam şekliniz haline gelen makyaj ihtiyaçlarınızda sıklıkla kullanmanızdır. Adından da anlaşılacağı üzere daha doğal ve güzel bir görünüm veren bir makyaj türüdür, doğal görünümü yakalayabilmek için kullanılacak malzemelerin özenle seçilmesi gerekir ki işin esas sırrı kullanılacak renklerin cildinize veya gözlerinize yakın tonlarda olmasıdır. Örneğin gözleriniz renkli ise gözünüze uygun tonların açık veya koyu olanlarından başlayabilirsiniz işe, ilke önerimiz aslında ten makyajınızı yaparken kesinlikle fondöten kullanılmamasıdır.

Bunun yerine cildinizden bir veya iki ton koyu pudrayı makyaj fırçası yardımı ile düzgün bir şekilde bütün yüzünüze uygulamanızdır. Ayrıca pudranızın ışıltılı veya kendinden parıltılı olmamasına özen göstermelisiniz amacımız doğallığı yakalayabilmek makyajın abartısından mümkün olduğu kadar uzak kalabilmektir. Bu yüzden cildinize yakın bir renk seçmeniz önemlidir, sonraki adımda ise göz farı için renk seçimi ve tabi ki far uygulaması tekniğinin seçilmesi gelmektedir. Ağır makyaj olarak adlandırılan türlerde genel olarak gözler ön planda tutulur ve bunun içinde oldukça koyu tonlar, ışıltılı göz farları veya gölgelendirme tekniği gibi uygulamalar yapılır ancak şu an için bahsi geçen makyaj daha zarif ve kullanışlı olacağı için açık renkler seçilmelidir. Genel olarak önerilen tonlar pembe ve mavinin tonları ile krem ve beyazın uyumudur, daha doğal bir görünüm istenildiği içinde sadece gözlerinizin içerisine göz kalemi kullanılması da daha uygundur. Abartıya kaçmamak için eyeliner ve rimel kullanılması uygun olmamaktadır, mecbur kalınmayan durumlarda kesinlikle takma kirpik kullanımı bile söz konusu olmamaktadır.

Göz makyajının tamamlanmasından sonra sıra allık uygulamasına gelmektedir, allığınızı da çok aşırıya kaçmadan daha çok pembe ve şeftali tonlarında ışıltısız bir renk seçilerek aşırıya kaçılmadan uygulama yapılması gerekir. Işıltılı ürünleri genel olarak doğal makyaj uygulamasında tercih edilmemelidir, çünkü parıltılar fazladan dikkat çekerler ve doğallık uzakta yapaylığı belli ederler. Makyajın önemli başka bir aşaması da elbette kullanacağınız rujdur, parıltısız kuralları elbette ruj faktöründe de geçerlidir. Daha pastel ve mat özellikli rujlardan tercih ederseniz doğal dudak rengine ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Tercih ettiğiniz rujun daha açık bir tonu dudak kalemi kullanarak dudak hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz ve hatta dudaklarınızın iç kısımlarını da uygulama yapabilirsiniz. Dudak kaleminin üzerini de seçtiğiniz ruju sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz, genel olarak doğal görünüme en yakın olanı yakalayabilmek için en az malzemeleri ve en hafif tonları kullanılarak yapılan makyaj özellikle sorunsuz ciltlerde daha uygundur.

Her gün makyaj yapmak durumunda kalanlar için sıklıkla tavsiye edilen makyaj türüdür, çünkü gece makyajı ya da salon makyajı olarak bilinen ağır tonların ve fazla kozmetik ürünlerin kullanıldığı makyajlar zamanla cildinizi yıpratır ve zarar verir. Sürekli olarak yorulan cildiniz zamanla fazla fondöten ve pudra kullanımından gözenekleriniz tıkanabilir, bunun aksine hafif ve doğal görünümlü makyaj hem daha taze durur hem de cildinizi olması gerekenden fazla yormaz. Bu yüzden aktif çalışma hayatında yer alan sosyal bayanlar bu makyaj türünü daha fazla tercih etmelidirler, tabi biraz da tarz ve zevklerin değişkenliği söz konusudur ancak ileride yaşayacağınız cilt problemlerini düşündüğünüzde önlemini önceden almak daha mantıklı gelecektir. Bazı makyaj malzemeleri her ne kadar iyi marka veya kaliteli malzeme olsa da aşırı kullanılmasından ve yoğun olarak kullanılmasından dolayı cildinizin erken yaşlanmasına sebebiyet verir. Buda aslında klinik olarak araştırılmış ve kanıtlanmış bir gerçektir, aslında makyaj unsurunun geneline bakıldığında böyle olsa da aşırıya kaçmadan ufak dokunuşlar ile yapılan makyaj teknikleri elbette ki zararı en aza indirir. Bayanların hayatının büyük bir kısmını kapsasa da her türlü makyajın dolaylı ya da direk olarak zararları mevcuttur.

Her ne kadar makyaj kişinin görünüşünü, halini ve tavrını değiştirse de yine de en önemli güzelliğiniz doğallığınızdır. Özellikle kusursuz cilt yapısına sahip bayanlara dikkat edildiğinde kullanılan pek fazla makyaj ürünü görünmez sadece doğal makyaj olarak nitelendirdiğimiz hafif tonlarda göz farı, biraz allık ve uygun tonlarda ruj ile kendi doğal güzelliklerine farkındalık katarlar. Ancak kabul etmek gerekirse her kadında pürüzsüz bir tene veya renkli gözlere sahip olabilecek kadar şanslı değildir, daima daha iyi ve etkileyici bir görünüm için çaba sarf eden bayanlar minimum düzeyde de olsa hayatlarında makyaj etkenine yer verir. O halde bütün bayanlar için ortak bir durum olan makyajı farklılaştırarak kişisel ihtiyaçlara göre şekillenmesi de kaçınılmazdır. Genel kabul görmüş bazı türleri herkesçe uygulanabilir ancak herkeste duruşu veya görünüşü aynı olmaz bu yüzden öğrenilen bütün makyaj tekniklerini ilk önce kendi cildinize uyacak şekilde kullanmanızda fayda var. Her bayanın makyaja bir gün mutlaka ihtiyacı olur ancak kendiniz için doğru ve uygun olanını bilmeden yapılan uygulamalar sizleri hayal kırıklığına uğratır, bu yüzden beğendiğiniz makyaj uygulamalarını öncelikli olarak denemelisiniz başarılı olamadığınızı tekrar yapmazsınız ama bu makyaj türü doğala en yakın olduğu için yapması da kullanması da oldukça kolaydır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Eger cildiniz pürüzsüzse arkadaslar hic fondöten ve ya pudraya gerek yok belki pembe bi allikla dogal kizariklik yakalayabikirsiniz yanaklarinizda.seftali tonda bi ruj ve acik tonlarda sateen göz farlari son rutuslariniz olabilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!