" /> Dış Etleri Kanaması Neden Olur ? Nasıl Önlenir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dış Etleri Kanaması Neden Olur ? Nasıl Önlenir ?

Dış Etleri Kanaması Neden Olur ? Nasıl Önlenir ?

Diş kanaması olarak tarif ettiğimiz kanama aslında diş eti kanamalarıdır. Yaygın bir biçimde ortaya çıkan bir rahatsızlık olduğu için pek çok kişi fazla önemsemez ancak aslında diş eti kanamaları önemsenmesi gereken bir rahatsızlıktır. Tedavi görmeyen diş eti hastalıkları, diş kaybına ve daha başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Her şeyden önce bir diş eti kanaması yaşadığınızda ortada bir problem olduğunu bilmeniz çok önemli. Sağlıklı dişlere sahip bir bireyin dişlerinin, diş fırçalamak ya da sert bir meyve ısırmak gibi bahanelerle dişlerini kanamaması gerekir.

Dış Etleri Kanaması

Yapılan araştırmalara göre, yaşlı insanların diş eti hastalıklarına daha çok yakalanmaktadır. ‘Yaşlılık yanında diş eti hastalıklarını getirir.’ düşüncesi doğru değildir. Zamanında ağız bakımına ve doğru beslenmeye dikkat ederek bu tarz hastalıklar engellenebilir. Yaşlılığın bir dezavantajı da tükürük salgısının azalmasıyla ağzımızın içinde bakterilerin çoğalmasının kolaylaşmasıdır. Başka bir ağız hastalığı nedeni de, yaşlılıkla birlikte bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımı veya iştahsızlık tarzı nedenlerle vücuda ihtiyacı olan besin maddelerinin gerektiğince alınamamasıdır. Bu etkenler yaşlılıkta diş eti hastalıklarına neden olurlar.

Sigara ve Tütün Kullanımı

Sigara kanserden kalp hastalıklarına kadar uzanan pek çok ciddi hastalığın nedenidir. Diş eti rahatsızlıklarında da sigara tüketenler, risk grubunun en ön sıralarında yer alırlar. Sigara bulundurduğu sayısız zararlı kimyasal maddeler dokulara ve damarlara zarar verir. Sigara diş taşına ve Bakterilerin çoğalmasına da neden olur. Bu tarz sorunlar yaratan sigara, bu sorunların tedavisinde de fazlaca zorluk yaşatır. Vücutta yaraların geçmesi, dokuların yenilenmesi zorlaşır. Yurt dışında pek çok diş hekimi, sigarayı bırakmak istemeyen ve bırakmayı reddeden hastaları kabul etmez. Nedeni bu durumun hastanın tedavisinin başarı oranını düşürecek olmasıdır. Ek olarak genetik etkenler, stres, tüketilen ilaçlar, sağlıklı olmayan beslenme alışkanlıkları, hamilelik gibi faktörler de diş eti kanamasını neden olabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!