" /> Dış Eti Kanamasının Tedavisi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dış Eti Kanamasının Tedavisi

Dış Eti Kanamasının Tedavisi

Dış eti kanamasının tedavisi son derece önemli bir konudur. Dişleri fırçalarken veya durduk yere kan görmeye ortaya çıkan bu rahatsızlık ancak diş eti kanaması tabiri aslında yanlış bir tabirdir çünkü diş kemiksi bir yapıdadır ve kanama olmaz. Diş eti kanaması genelde diş iltihabı ve apse oluştuğunda etkili olur. Bazen ağız kuruluğunda ve elma gibi meyveleri tükettiğimizde de kan görülebilir. Diş eti kanaması daha çok yaşlılıkta görülür bunun sebebi ise tükürük salgısının hızla azalmasından dolayı bakteri familyalarındaki artıştır. Yaşlılıkta kullanılan bir takım ilaçlarda bu rahatsızlığa neden olmaktadır.

a-) Vitamin Eksikliği

C, K, B-12, niyasin ve folik asit gibi vitaminlerin eksikliğinde de diş eti kolay kanamaya başlar. Sağlıklı diş etlerine sahip olmak için bol miktarda C vitamini almalısınız.

b-) Sigara Ve Tütün Kullanımı
Sigara ve tütünün içerisinde bulunan zehirli maddeler sebebiyle zaman zaman diş etleri şişebilir ve çekilme meydana gelebilir. Zamanla diş etinin içine kan gelmediği için siyahımsı bir renge dönüşür ve kanama yapar.

c-) Diş Eti Kanamasının Tedavisi

Öncelikle kanamanın neden kaynaklandığını bulmak gerekir. Diş Taşı (Tartar) oluşmuşsa bunları temizlemek gerekir. İltihaplanma durumunda gargara kullanılması gerekir. Vitamin eksikliğinden kaynaklanıyorsa beslenmeye özen gösterilmesi gerekir.

Diş ipi kullanmak ve çocukluktan beri düzenli olarak kazanılmış olan diş fırçalama alışkanlığı sorunun çözümü için ehemmiyet arz eder. Özellikle diş fırçalarken misvak kullanmak çok daha sağlıklıdır.

Tuzlu su gargara yapılması da bu hususta etkin bir çözümdür. Bir çay bardağı suya bir miktar su konulması ile oluşturulan karışım gargara için idealdir. Sonuç olarak ağız sağlığı çok önemli bir husustur ve düzenli olarak bakım ve çocukluktan bu yana kazanılmış alışkanlıklar ağız bakımı için çok önemlidir. Aksi takdirde çürük ve diğer sağlık sorunlarıyla karşılaşılması kaçınılmaz bir hal alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!