" /> Dış Eti Kanamasının Sebepleri ? Nasıl Önlenir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dış Eti Kanamasının Sebepleri ? Nasıl Önlenir ?

Dış Eti Kanamasının Sebepleri ? Nasıl Önlenir ?

Diş eti kanamaları

Diş eti kanamasının bir diğer tabiri diş kanamasıdır. Bu yanlış bir tabirdir fakat halk arasında yaygınlaşmış olan tabir budur. Kısa bir hatırlatmanın ardından konumuza bir değinelim. Diş eti kanamaları yaygın bir rahatsızlıktır. Hemen hemen her bireyin başına gelmiştir. Yaygın bir şikâyet olmasına karşılık pek üzerinde durulan bir rahatsızlık değildir. Birey, telaş edilesi bir durum olmadığını düşünür. Yaygın olması sebebiyle pek önemsenmeyen diş eti kanamaları aslında dikkate alınması gereken bir durumdur. Önemsenmeyen diş eti kanamaları diş kayıplarına ve diğer başka hastalıklara yol açabilmektedir. Öncelikle bilmelisiniz ki diş eti kanamasıyla karşılaştığınızda ortada bir sorun vardır.

Durup dururken diş etinin kanamadığını belirtmekte fayda var. Sağlıklı ve sağlıklı olduğu kadar güçlü olan dişlerin sert bir meyve ısırıldığında (elma, armut) veya diş fırçalamak gibi sebeplerle kanamaması gerektiğini bilmelisiniz. Şimdi gelelim diş etinin neden kanadığına.

Dış eti kanamasının sebepleri

Diş eti kanaması aşırı sigara tüketimi, vitamin eksikliği ve ağız temizliğine dikkat etmemek, ağzınızın uzun süre temizlenmemesi gibi durumlarda gerçekleşebilir. Yani bu diş etlerinde sorun olduğuna işarettir. Verilen örneklerin yanı sıra diş eti kanamasında etkili bu gibi birçok neden de vardır. Diş eti hastalıkları birçok nedenden dolayı gerçekleştiği gibi sinsi bir şekilde ilerleyebilir de. Birey bunun farkına varamaz çünkü toplumumuzda diş eti rahatsızlıklarının pek de dikkate alındığını söyleyemeyiz.

Bu gibi sorunların verdiği olumsuz sonuçlar dişlerin kaybedilmesi gibi durumlarda anlaşılmaktadır. Ne yazık ki geç kalındığında geriye dönme şansınız olmayacaktır. Bu nedenden dolayı farkında olmak ve gerek önlemi almak açısından ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmeli, diş eti kanamalarını dikkate almalısınız. Aynı zamanda yalnızca diş sağlığınız açısından değil birçok zararı olan sigarayı azaltmalı, halk deyimiyle tiryaki olmamalısınız. Düzenli olarak diş doktoruna gitmenizde fayda var. Buna bağlı olarak diş eti kanamaları en aza indirgenecek ve ağız sağlığı açısından oldukça faydalı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!