" /> Dış Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir ve Tedasivi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dış Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir ve Tedasivi

Dış Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir ve Tedasivi

Dişlerin çevrelerinde ve aralarında bulundurduğu dokuya diş eti adı verilmektedir. Diş etleriyle dişimizin birleştiği kısım 1-2 mm kadar daha gevşek bir yapıya sahip olup bu bölge serbest diş eti olarak adlandırılmaktadır. Daha derin olan bölgelerse yapışık diş eti olarak bilinir.

Sağlıklı Bir Diş Eti

Diş etleri genellikle sağlık sorununa sahip olmayan bireylerde açık pembe bir renktedir ve yüzeyleri portakal kabuğu tarzı bir yapıya sahiptir. Fakat ırklara ve genetik etkenlere bağlı olarak pembe renge sahip olmayabilir. Yine de büyük oranda açık pembe renge sahiptir. Sağlıklı diş etleri açık pembe renge sahiptir, kanamaz ve muntazam şekildedir.
Diş eti dişi ve çevre dokuları belli oranlarda ve belli bir kalınlıkta sarar.

Sağlıklı bir diş etine sahip bireylerde diş eti gerekli seviyede ve renktedir. Diş eti sağlığı birçok nedenden dolayı bozulabilir. Bozulma başladığında ilk olarak ortaya çıkan sorun diş eti kanamasıdır. Tedavi görmez ve sıkıntı artarak devam edecek olursa diş etlerinde öncelikle basit sonrasında ciddi çekilmeler oluşur. Diş eti çekilmesiyle zaman içinde dişleri çevrelemekte ve onların dayanıklılığını sağlamakta olan çene kemiğinde de erimeler ve çekilmeler oluşmaya başlar. Tedavisi yapılmazsa sonraki aşamalarda dişlerin sallanıp düşmesine bile neden olabilir.

Dış Eti Çekilmesi

Diş eti genellikle diş bakımını yapmama, yanlış fırçalama teknikleri, genetik yatkınlık veya bireyde olan diş eti rahatsızlıkları nedeniyle çekilir. Bu nedenler arasında dişleri fırçalanmaması en önemli etkenlerdendir. Diğer etkenler ise diş eti çekilmesinin hızını artırır. Bütün diş doktorlarının önerdiği gibi dişlerimizi günde 3 kez kesinlikle fırçalamalıyız. Çünkü dişimizi fırçalayarak yemekten sonra dişlerimiz arasında kalmış olan yemek artıklarıyla bakterilerin bütünleşip burada üreyip kalıcı olmasını ve diş eti tahribatına neden olmasını engellemiş oluruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!