" /> Defne Yağı Faydaları | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Defne Yağı Faydaları

Defne Yağı Faydaları

Defne yağı kurumuş ciltlerin tedavisinde, saç dökülmelerinde, ellerin çatlamalarında kullanılan yağlardandır. Defne yağının faydaları saymakla bitmeyecektir ama en önemli özelliği ise doğal olması ve krem gibi nemlendirmek için kullanabilirsiniz, özellikle egzaması olan hastalar için doğal bir alternatif olabilir defne yağını kullanmak.

Defne yağı faydaları sıralamak istersek eğer öncelikle bebekler için çok önemli bir gaz gidericidir bebekler ilk doğduklarında genelde çok fazla gaz sorunu yaşadıkları ve genelde kolik bebek tipi oldukları için birkaç damlayı geçmeyecek şekilde bebeğe verilir ve gazını çıkarmasında yardımcı olunur fakat etkisini ancak dokuz ya da on saat sonra göstermektedir ve bebeklere kullanmadan önce doktorunuzun onayını mutlaka alın.

Yaz aylarında sıcaklarda terlemeyi önleyici etkiye sahiptir terleyen bölgelere ince bir şekilde sürüldüğünde terlemeyi oldukça azalttığı gözlenmiştir.

Bademcik iltihaplarında boğaza yapılan gargara sayesinde iltihabı giderir aynı zamanda hoş bir koku bırakır, yeşil yapraklı bitkilerden yapılan salataların içine katıldığında şekerinizi düzenler, öksürüğü azaltır bunun için ağız yoluyla birkaç damla yağdan almak gerekir.
Defne yağı cilt için vazgeçilmez bir yağdır, kuru ciltlerin çatlağını hızlı bir şekilde tedavi ettiğini ve beslediği gözlenmiştir. Vücut losyonu olarak kullanabilir aynı zamanda kırışıklıklar içinde iyi geldiği söylenmekte, saç dökülmeniz çok fazla ise defne yağı damlatıp köklerine masaj yapmanız dökülmeyi azaltacak saçlarınız yeniler ve besleyici etkisi sayesinde dolgunlaştırır, saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar ve defne yağından şampuanınıza ekleyebilir her banyoda kullanabilirsiniz.

Defne yağının kas gevşetici etkisi olduğu bilinmekte bir fincan suya iki ya da üç damla damlatıldığında vücuttan stresi attığı faydaları arasında gösterilmekte.

Defne yağı hamile bayanlara önerilmemektedir ve bebekler için kullanılacaksa öncelikle doktora sorulması gerektiği de önemli bilgiler arasında yer alır. Defne yağının direk kendisini kullanmak yerine defne yağı içeren sabunları kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!