" /> Dantel Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Dantel Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Dantel Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok ev hanımlarının ne fazla merak ettiği konulardan biri de dantel kumaş bakımının nasıl yapıldığı konusudur. Dilerseniz çokça merak edilen bu konu hakkında makalemiz üzerinden bilgiler sunalım. Dantel kumaşlar oldukça hassas olan kumaş türlerindendir. Dolaysıyla en küçük bir hata sonucunda ciddi anlamda zarar görebilmektedirler. Dolaysıyla dantel kumaş bakımı yapılırken çok hassas hareket edilmesi gerekmektedir. Çok farklı kumaşlardan yapılmış olan dantel kumaşlar bakımı hakkında bilgileri hemen sunalım.

Dantel Kumaş Bakımı Şu Şekilde Yapılmalıdır;

  • Dantel kumaşların halen nemliyken hemen ütülenmesi gerekmektedir. Bu sayede dantel kumaşların tahrip olmasının önü kesilmiş olmaktadır.
  • Dantel kumaş ütülemesinde kullanılacak olan ütünün sert bir tabana sahip olmasına da özen gösterilmelidir. Bu sayede dantel kumaşın daha kaliteli ütülenmesi hedeflenmektedir.
  • Dantel kumaşların çoğu zaman yıkanmaya bağlı olarak özellikle kenar kısımlarında dağılmalar meydana gelebilmektedir. Dolaysıyla bu gibi olumsuzlukların görülmesi durumunda ise yapılması gereken tek şey dağılan kısımların uçlarının keskin bir makas ile uygun biri şekilde kırpılmasıdır.

Yukarıda da görüldüğü üzere dantel kumaşların bakımı oldukça basittir. Ancak makalemizin giriş kısmında da belirttiğimiz üzere dantel kumaşların bakımında biraz bilgi sahibi olunmasında fayda bulunmaktadır. Dolaysıyla dantel kumaşların bakımında herhangi bir zorluk çekilmesi durumunda konu hakkında bilgisi bulunan başka bir bireyden destek alınmasında fayda bulunmaktadır. Bu önemli ayrıntı hakkında da bilgi sunduktan sonra dantel kumaş bakımı hakkındaki makalemizi burada tamamlıyoruz. Umarız bu anlamda faydalı bilgiler sunabilmişizdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Tüyler için kullandığm deterjanı dantel kumaşlar içinde kullanıyorum makineden çıktığı anda asarsaniz kirisikligi azaltmis olursunuz

  2. Eşim sigara iciyor bu yuzden koltuklarda zaman zaman leke ve tüllerde is kokusu kaliyor ne önerirsiniz 🤔

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!