" /> Çocuklarda Dış Çürüğü Sebebleri ? Nasıl Önlenir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çocuklarda Dış Çürüğü Sebebleri ? Nasıl Önlenir ?

Çocuklarda Dış Çürüğü Sebebleri ? Nasıl Önlenir ?

Çoğu aile çocuklarında diş çürümelerine şahit olmuştur. Bu durumda çocuklar korktukları için dişlerini çektirmek istemezler. Ailelerinde duyarsız olduğu bir konu vardır. Çocuklar aşırı çikolata, şeker yemelerine rağmen bir şey demezler. Çocuklara doğru zamanda doğru yerde ve aşırı sıkmamak kaydıyla çikolata, şeker yemelerine izin verebilirler yedikten sonra dişlerini fırçalamalarını söylemelidirler. Dişlerini nasıl fırçalaması gerektiğini çocuklarına öğretmeli ve dişlerini fırçalamadıklarında ne gibi sorunlar olacağını çocuklarına güzel bir dilde anlatmalıdırlar.

Çocuklarda aşırı çikolata şeker yemelerinden dolayı diş çürümelerine sebep olabilir. Bu durumda tedavi görüp diş çürüklerinden kurtulabilirler. Ailelerinde duyarlı olması gerekmektedir bu durumda. Bazı önemler almalıdırlar. Çocuklara aşırı çikolata şeker vermemelidirler. Bir yemekten sonra veya herhangi bir sebepten dolayı ödüllendirildiğinde vermeleri gerektiğini bilmeleri gerekir. Diş çürümelerinde ağrı hissedilebilir. Bu durumda çocuklar çok rahatsız olabilir.

Dişini çektirmek yerine ağrımasını isteyen çocuklar vardır. Çürük dişin çekilebilmesi için çocuğa tatlı bir dille anlatılıp ikna edilmesi gerekir. Çocuk korkutulmamalıdır. Aksi halde inatlaşıp dişini çektirmek istemeyebilir. Çocuğunuza şekerli şeyler yedirdikten sonra mutlaka dişlerini fırçalamasını söylemelisiniz. Düzenli olarak dişlerini fırçalamaları gerekmektedir çocukların. Dişler fırçalanmadığı zaman çürüme olabilir. Ve lekelenmeye yol açabilir. Bu durumda aileler daha duyarlı olup çocuklarına bunları güzel bir dille anlatmaları gerekir. Çocuk annesinin veya babasının anlattığı bu şeyleri kafasında kurgulayıp dişlerini düzenli olarak fırçalama isteği duyacaktır.

Çocuklarınıza yeri geldiğinde şekerli şeyler yedirmek çocuk için sağlıklı olacaktır. Ailelerin dikkat etmesi gerektiği bir durumdur. Bu durumda aileler bu konuda çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Hiç bir aile çocuğunun sağlıksız şeyler yemesini istemez. Ailelerinde bu durumda tutarlı olması gerekmektedir. Bu durumda çocuklarında diş çürümesine engel olabilirler. Çocuklar sürekli olarak şekerli şeyler isteyebilirler. Aşırıya kaçmadan çocuklara yedirilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!