" /> Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır?

Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır?

Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğanın insanlara armağanlarından biri de yağlardır. Cildimize uyguladığımız bu yağlardan gelen güzellik çoğu kozmetik ürün içerisine de dahil edilmektedir. Ancak diğer kimyasallarla birlikte bulunması nedeniyle her zaman için ideal sonuca ulaşılamaz. Bu nedenle yağları saf kullanıyor olmak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Cilt bakımında bitkisel yağlar ne işe yarar, nasıl kullanılmalıdır sorusu sizin de aklınızı kurcalıyorsa birkaç faydalı yağ hakkında araştırma yaptık.

Argan Yağı

Fas bölgesinden geldiği için genelde Fas yağı olarak da bilinen bu yağ özellikle saç bakımında harika sonuçlar yaratmaktadır. Nemli saça uygulayıp yarım saat bekleyerek kür şeklinde kullanabileceğiniz gibi kuru saçı şekillendirmeden önce uygulayıp daha güzel ve daha sağlıklı görünümlere ulaşabilirsiniz. Ancak argan yağının faydası sadece bu kadarla kalmaz. Kuru yağ olarak bilinen bu yağ cilt tarafından hemen emildiği için herhangi bir yapışma hissi oluşturmaz. Bu nedenle yüz temizleme toniklerinizin ya da evinizde yaptığınız her türlü bakım maskesinin içine rahatlıkla dahil edebilirsiniz.

Limon Yağı

C vitamini deposu olarak bilinen limon hem cildin ihtiyacı olan nemi tutmasını sağlarken aynı zaman da içeriğindeki C vitamini ile gerginlik ve yumuşaklık kazandırır. Hoş kokusu da eklenince özellikle bal ile yaptığınız maskelerin vazgeçilmezi olacaktır.

Gül Yağı

Doğum sonrası çatlakları ortadan kaldırma konusunda en ideal yağlardan biridir. Ayrıca cilde masaj yaparak uygulandığında cilde canlılık kazandırır ve gençleştirir.

Buğday Yağı

Buğday bitkisinin yenileyici özelliği küçüklükten beri belki de farkında olmadığımız bir durumdur. Ancak bu durumdan sık sık faydalanırız. Buğday yağı yara tedavilerinde ve doku iyileştirme süreçlerinde oldukça etkilidir. Tek halde kullanılabileceği gibi farklı karışımlara da dahil edilebilir.

Şeftali Yağı

Özellikle yaz aylarında güneşlenmeden sonra cildin peelinge ihtiyacı olur. Kese ile uğraşmak yorucu ve cildi tahriş edici bir uğraş olacağından peeling işlemini şeftali yağı ile yapabilirsiniz. Ölü derilerin vücudunuzdan kolayca ayrılmasına yardımcı olur.

Cilt bakımında bitkisel yağlar ne işe yarar, nasıl kullanılmalıdır konusunda sizler için ipucu olabilecek birkaç yağ kullandır. Doğanın gizli hazinesinden faydalanmak için Aromatik Bitki Uzmanı kişilerle iletişimde olmanız daha farklı mucizeleri de hayatınıza taşıyacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!