" /> Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır

Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır

Sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de cilt bakımıdır. Cilt bakımının doğru ve düzenli yapılması vücudu koruması açısından önem arz etmektedir. Eski çağlarda cilt bakımı için herhangi bir kozmetik ürün bulunmaz iken kadınlar doğal yağlar ile cilt bakımını yapmakta, sağlığını korumaya çalışmakta idi. Doğal güzelliğin temel kaynağı olan bu yağlar kadınların sağlıklı ve dikkat çekici bir cilt güzelliğine sahip olmasını sağlar iken aynı zamanda cildi korur ve hastalıklardan uzaklaştırır.

Bitkisel Yağlar Ne İşe Yarar?

Bitkisel yağlar kozmetik ürünlerinin doğal halidir. Bitkisel yağlar ile gerçekleştireceğiniz cilt bakımı daha sağlıklı olacak ve doğal bir şekilde cildi temizleyecektir. Bitkisel yağlar tek başına kullanılabileceği gibi aynı zamanda farklı maddeler ile karıştırılarak da maske olarak kullanılabilmekte. Bazı bitkisel yağlar ve ne işe yaradıkları ise şu şekilde;

Limon Yağı Ne İşe Yarar?

Cildimiz için en etkili ve faydalı yağlardan biri limon yağıdır. Özellikle genç kızlar tarafından bakım için tercih edilmesi gerekmektedir. Ciltte siyah nokta ve sivilce oluşmasını engeller iken aynı zamanda var olanları da temizlemektedir. Ciltteki yağ oranını da dengeleyen limon yağı aynı zamanda tonik görevi görür ve cildi temizlemenizde yardımcı olur.

Susam Yağı Ne İşe Yarar?

Susam son derece güçlü bir bitkidir ve bu gücü yağ olarak da cilde fayda sağlamaktadır. Kuru cilde sahip olan kadınlar cildi nemlendirmek ve nem oranını korumak için susam yağı ile bakım gerçekleştirmelidir. Susam yağı aynı zamanda kaş güzelliğine de etki etmektedir. Kaşların daha gür görünmesini sağlar iken daha sağlıklı olmasına da yardımcı olur.

Cilt Bakımında Bitkisel Yağlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Cilt bakımı için bitkisel yağları kullanmadan önce ilk olarak yağların hangi cilt tipine uygun olduğunu bilmelisiniz. Cilt tipinize uygun olmayan yağlar ile yapacağınız cilt bakımı cildinize zarar verecektir. Cilt bakımında yağları kullanır iken doğrudan kullanabileceğiniz yağlar kadar farklı malzemeler ile hazırlayacağınız maskelerle kullanacağınız yağlarda bulunmaktadır. Bunları satın aldığınız aktarlar ve cilt bakım doktorlarına danışarak öğrenmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Cildim kuru değil ama soğuk kış günlerinden kotunma amaçlı susam yağını sıkça tercih ediyorum…

  2. Kokuları yanı sıra cildimin nefes aldığını hissettiriyorlar.ipeksi bi dokunuş dolayisla bakım gerektirir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!