" /> Büyük ( iri ) Gözlere Göz Makyajı Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Büyük ( iri ) Gözlere Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Büyük ( iri ) Gözlere Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözler hayata açılan pencerelerimizdir. Göz yapısı, büyüklüğü, göz rengi, vücut yapısı aileden alınan genlere bağlıdır. Bir başkasında gördüğümüz ve beğendiğimiz özellik bizlerde olmayabilir. Ancak makyaj hileleriyle memnun olunmayan kısımları biraz farklı göstermek mümkündür. Makyaj kadının en önemli silahıdır. Sabah darmadağın görünen bir kadın akşama çok farklı bir görüntüyle sizi karşılayabilir, gözünüzü kamaştırabilir. Yüze yapılan makyajda gözlere ayrı özen gösterilir. Küçük bir gözü büyük göstermek nasıl mümkünde büyük bir göze sahip olmaktan memnun olmayanlar birkaç bilinçli dokunuşla küçük de gösterebilirler. Hiç makyaj yapmayı bilmeyen bir kadın bile makyajla ilgili çok şey öğrenip kendinde uygulayabilir. Bakışların etkileyici olması isteniyorsa makyaj sırasında gözü vurgulayacak renkler ve çizgiler kullanılmalıdır. Şimdi aklında büyük gözlere göz makyajı nasıl yapılır? şeklinde sorular olanları bilgilendirelim.

Büyük Gözler İçin Makyaj Tüyoları

Büyük gözlü hanımlar daha dikkat çekicidir. Bir de makyajla hatlar belirginleştirilirse bakıldıkça bakılası gelir. Gözlere makyaj yapmadan önce göz şeklinin nasıl olduğu saptanmalıdır. Farklı tipte gözlere yapılacak makyaj teknikleri de farklı olacaktır. Bir profesyonel eliyle kusursuz bir makyaj yapılmış olsa da göz tipinize uymuyorsa iyi görünmeyecektir. Büyük olan gözünüzden memnun değilseniz şimdi anlatacaklarımızı iyi takip etmelisiniz.

Doğru Dokunuşlar, Anlamlı Bakışlar

Makyaj öyle bir illüzyondur ki küçücük bir göz oldukça çekici, iri bir göz gibi gösterilebilir. Büyük gözler ise makyaj malzemeleri doğru yerde doğru şekilde kullanılarak biraz küçük gösterilebilir.

*Büyük bir gözde önce gözün rengine dikkat çekilmelidir. Siyah renkli bir göz kalemi kullanmak bunun için iyi bir başlangıç olacaktır. Hem siyah hem de koyu kahverengi bir kalem mavi gözlüler için de iyi bir seçenek olup gözlerin şekline ve güzelliğine dikkat çekecektir.

*Göz kalemi üst ve alt göz kapağının kenarına da çekilebilir. Bu hamle gözleri olduğundan daha küçük gösterecektir. Göz içine çekilen kalem beyaz olursa gözler daha iri ve aydınlık görünür. Tercihi siz yapacaksınız. Çok koyu, siyah renk kullanmak istemeyenler kahverengi kalem de kullanabilir. Kalem seçimi yumuşak ve kolay sürülebilenlerden yana olmalıdır.

Eyelinersiz Olmaz

*Makyaj malzemelerinizin arasında mutlaka bir adet eyeliner olmalıdır. Göz dışına eyelinerle çekilecek hat kalın olmamalıdır. Eyelinerle uzun tutulan bir kuyruk gözünüzü küçük gösterecektir.

*Sıra rimele geldi. Rimel de kirpiklerle birlikte gözünüze belirginlik kazandıracaktır. Kirpikleri uzun gösteren bir rimel kullanmaya gerek yoktur. Sadece rengi koyulaştırması ve belirginleştirmesi yeterlidir. Küçük gösterilmek istenen bir gözün kirpikleri için kıvırıcı aletler kullanılmamalıdır çünkü yukarı doğru kavis kazanan kirpikler gözleri daha da iri gösterir.

* Büyük göz makyajında kaşların altı aydınlatılmamalıdır.

*Kullanılacak farın rengi biraz koyu olmalıdır. Açık renklerin gözleri daha büyük göstereceği bilinmektedir. Simli farlar da bu etkiyi yaratır.

Küçük Hileler, Büyük Güven Duygusu

* Gözlerin etrafına da ışıltı verecek tonda bir fondöten veya kapatıcı sürülürse gözler belirginleşmektedir. Ancak göz altındaki koyu bölgelere ve göz kapaklarına sürülen kapatıcılar gözlerinizi küçük gösterecektir.

*Göz daha küçük gösterilmek isteniyorsa takma kirpik kullanmak uygun olmayacaktır ama büyük gösterecekseniz takma kirpik kullanabilirsiniz.

*Bir başka detay da ruj seçimidir. Kullanılan ruj simliyse, likit ve parlaklık veren bir ruj ise dudaklar çok dolgun görünecek, bu durumda gözlerin büyüklüğü daha çok ortaya çıkacaktır. Eğer gözünüzü küçük göstermeye çalışıyorsanız bordo, şeftali veya kahverengi tonlu ama mat rujlar kullanılmalıdır.

Gördüğünüz gibi bazı makyaj hileleri kadınların kendinden daha emin ve mutlu olmasını sağlayabilmektedir. O yüzden kendinizde kusur aramayı bırakıp hayatın keyfini çıkarmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Bi avm de kozmetik bolumunde calisan bir bayan bana küçük gözleriniz oldugu icin eyeliner ve ya kaleminizi kalin cekmek gozlerinizi daha büyük gösterip daha belirgin olmasini saglar demisti ben heo bu teknigi kullaniyorum mesela

  2. Küçük ve cekik gözlerde çok tatlı durmuyor mu sizce 🙈 gözleri küçük ve japonlar gibi cekik göstermek icin de onerileriniz var mi ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!