" /> Birbirinden uzak gözlere nasıl makyaj yapılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Birbirinden uzak gözlere nasıl makyaj yapılır ?

Birbirinden uzak gözlere nasıl makyaj yapılır ?

Birbirinden uzak gözleri birbirine daha çok yaklaştırmak için normalde yaptığınız makyajın tam tersinin yapılması gerekir. Bunun için gözlerin iç üst köşelerine daha açık bir renk sürerek dışa doğru dağıtılmalıdır. Gözlerinizin içerisine uyguladığınız highlighter yada parlak bir far gözünüzün yuvarlak ve orta kısmına yansıma yapar ve gözlerinizdeki parlaklığı arttır. Burnumuzun köşesinden tutarak yukarı doğru doğal kahve tonlarını sürebilir ve gözünüzün orta kısmına uyguladıktan sonra geri kalan tarafı herhangi bir fırça ile dışarı doğru sürebilirsiniz. Gözünüzün iç köşelerine kalem sürerek rengini hafif koyulaştırarak veya iç köşelere koyu bir far sürerek gözlerinizi olduğundan daha yakın birbirine yakınlaştıracaktır. Veya gözlerinizin üzerine bir boydan öteki boya eyeliner sürerek kuyruk yapmadan gözün köşesinde bırakmanız gerekir. Birbirine uzak gözler için yapmanız gereken makyaj mutlaka kaşları içeri doğru ve birbirine yakın tutmaktır. Eğer kendi kaşınız geriden başlıyorsa kaş farları veya herhangi bir kaş kalemi ile içeri doğru sürerek gözlerinizi birbirine yakınlaştırılmış olursunuz. Bütün makyaj çeşitlerinde olduğu gibi göz üzerine yapacağınız makyajdada makyaj geçişlerinin belli olmaması için bir fırça yardımı ile iyice dağıtılması gerekir. Böylece doğal gölge gibi durur. Eyeliner ve far kullanmak gözlerinizi birbirine uzak tutacak en kilit noktadır. Eyelinerınızı veya göz kaleminizi üst kirpik diplerinizin ortasından başlayarak sürdüğünüz zaman mutlaka gözleriniz birbirinden uzak gözükür. Diğer bir kilit nokta ise mutlaka gözlerinize kuyruk yapmayı ihmal etmeyiniz.

Küçük gözleri büyük gösteren makyaj nasıl yapılır ?

Her insanın göz yapısı farklı olduğu için kimisi gözünü olduğundan daha küçük kimiside gözlerini olduğundan daha büyük göstermek için farklı makyaj teknikleri uygulamaktadır. Küçük gözleri olduğundan daha iri gösterebilmek için mutlaka gözlerin içine aydınlatıcı açık tonlarda makyaj yapılması gerekir. Küçük gözlere sahip olan insanlarında koyu renkli makyajlar yapabilecekleri doğrudur ancak gözlerinin üzerine koyu renk uygulayacaklarsa mutlaka gözlerin alt tarafı makyaj yapılmamalıdır. Gözlerinizi iri göstermek için üzerine açık renkte veya krem highlihter sürerek her iki baş parmağız ile yumuşak dokunuşlarla makyajı yedirebilir ve göz kapağınıza beyaz tonlarda boydan boya beyaz renkteki farı sürebilirsiniz. İri gözlere sahip olmak için gözlerinizin iç kısımlarına bej rengi kremler de kullanabilirsiniz. Beyaz renkteki farlar yapay bir görüntü oluşturabilir Bundan dolayı ten renginize yakın doğal renkleri tercih etmelisiniz. Birçok makyaj uzmanı Küçük gözler için çok fazla eyeliner önermezler. Ancak kesinlikle bu doğru değildir Çünkü eyeliner gözleri büyük ve daha koyu gösterir. Ancak çok fazla kalın sürülmemesi gerekir. Gözlerinize rimel sürmeden önce mutlaka kirpik kıvırcı kullanarak kirpiklerinizi kıvırmanız gerekir. Küçük gözlü insanlar için bu şarttır Çünkü kirpikler kırıldığında gözler olduğundan daha büyük gözükür.

Göz şekline göre makyaj yapmanın püf noktaları

Kendi yüz şeklinizi çok iyi öğrenerek farklı teknikte makyajlar yapabilirsiniz. Bir kaç küçük hile ile gözlerinizi olduğundan daha büyük veya daha küçük koyu yada daha açık renk gösterebilirsiniz Çünkü her insanın göz yapısına göre makyaj teknikleri farklıdır. Dünyanın en güzel makyajını yapmış olsanız bile kendi yüzünüze uygun yapmadıysanız olduğunuzdan daha çirkin görünebilirsiniz. Gözlerinizin dış kısımlarına açık renk bir far uygulayarak gözlerinizi birbirine daha yakınmış gibi gösterebilirsiniz. Çekik gözlere sahip iseniz kirpik diplerini boyayarak smoky şeklinde dağıtırsanız göz yapınızı büyütebilirsiniz. Eğerki çukur gözlere sahip iseniz en çok makyajınıza dikkat etmeniz gereken gözlere sahipsiniz demektir. Çünkü çukur gözlü insanların fazla gölgeli makyaj yapmamaları ve gözlerinde çok fazla açık renk aydınlatıcı renkler tercih etmelidirler. Koyu rengi bütün göz kapağında asla tercih etmelidirler. Düşük göz kapakları olan insanların göz makyajında klasik lift tekniklerini uygulamaları gerekir. Yani gözlerinin uç ve dış kısımlarına makyajı hafifçe dışa ve yukarı doğru uygulayarak altını çok fazla aydınlatmadan göz pınarlarını koyu yapmalıdırlar. Şöyle ki göz ucuyla kaş arasında bir çizgi varmışcasınana buradan aşağı düşürmemeleri gerekir. Öne doğru çekik gözlere sahip olan insanlar farlarını göz kapağından dışına doğru çıkarmadılar. Parlak ve aydınlık renkleri göz kapaklarına uygulamaları gerekir ve koyu tonlardaki makyajlar ile gözler geriye doğru çekilmelidir. Bu göz tipine kalın eyeliner asla çekilmemelidir. Aşağı doğru çekik gözlerde gözün alt ve dış köşesi hafifçe boyanarak gözün üst kısmındaki kirpik çizgisini eyeliner veya kalem ile gözü yukarı doğru çekmeniz gerekir. Badem gözlü insanlar en şanslı insanlardır çünkü bütün makyaj çeşitleri bu tür gözleri olan insanlara yakışmak dadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!