" /> Bir Gün Elde Çamaşır Yıkamak Zorunda Kalırsanız Nasıl Yıkanır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bir Gün Elde Çamaşır Yıkamak Zorunda Kalırsanız Nasıl Yıkanır?

Bir Gün Elde Çamaşır Yıkamak Zorunda Kalırsanız Nasıl Yıkanır?

Bir Gün Elde Çamaşır Yıkamak Zorunda Kalırsanız Nasıl Yıkanır?

Günümüzde neredeyse birçok evde çamaşır yıkama işini çamaşır makineleri yapmaktadır. Bazen ise çamaşırları elimizde yıkamak zorunda kalabiliriz. Mesela hassa çamaşırlar gibi, hassas çamaşırları elimizde yıkamamız ömürlerini uzatacaktır.

>Elde Çamaşır Yıkarken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Elde çamaşır yıkayabilmemiz için öncelikle leğen, deterjan ve sıcak suya ihtiyacımız vardır. Suyun elimizi yakmayacak derecede olmasına dikkat etmeliyiz. Leğene sıcak suyu doldurduktan sonra yıkanacak çamaşır miktarına göre deterjan koymalıyız.

Eğer hem renkli hem beyaz yıkayacaksak önce beyazlardan başlamalıyız çünkü renklilerden başlarsak renklilerden çıkan renk daha sonra beyazları boyar. Beyaz çamaşırlarınızın daha da beyaz olmasını istiyorsanız bir gece önceden sıcak su, deterjan ve beyazlatıcı ile ıslatabilirsiniz. Bu şekilde beyazlardaki lekeler daha güzel çıkar ve çamaşırlarınız tertemiz olur. Çamaşırları yıkarken lekenin çok olduğu yerleri avucunuz içine alıp çitileme denilen yöntem ile lekeyi çıkarabilirsiniz.

Leke çıkmazsa lekenin üzerine biraz daha deterjan dökerek çitileme işlemini tekrarlayabilirsiniz. Çamaşırlar çok lekeli ise suyunuzu birkaç kez değiştirebilirsiniz. Kazak, kot pantolon, battaniye gibi çamaşırlar yıkanınca ağırlaşır ve elde yıkanması zor olacağı için bunları leğenin içinde ayağınızla çiğneyerek daha kolay yıkayabilirsiniz.

Bittikten Sonra

Çamaşırı yıkama işleminiz bittikten sonra çamaşırlardan çıkan kirli suyu döküp leğeni sıcak suyla doldurduktan sonra çamaşırların deterjanı çıkana kadar durulayın. Durulama işlemi tam bir şekilde yapılmadan sıkılıp serilen çamaşır çabuk kirlenir ve vücudumuzu tahriş etme ihtimali çok yüksektir. Durulama işlemi de bittikten sonra güzel bir şekilde sıkılan çamaşırları asmadan önce iyice çırpmamız gerekir, çamaşırlar çırpıldığında fazla kırışmaz ve ütülü gibi kurur. Çamaşır makineleri çamaşırları hızlı, pratik ve temiz bir şekilde yıkar ama bazı çamaşırları elde yıkamamız çamaşırın ömrünü uzatacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Leğenin içinde kiyafetlere hassasiyet durumuna göre elde yıkama toz detarjani veya sıvı deterjan döküyorum tahriş etmemesi için de yumuşatıcı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!