" /> Bıldırcın Yumurtalarının 9 Olağanüstü Faydası | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bıldırcın Yumurtalarının 9 Olağanüstü Faydası

Bıldırcın Yumurtalarının 9 Olağanüstü Faydası

Beynin Fonksiyonunu Geliştirir

Bıldırcın yumurtaları, amino asit ve beynin sinir sistemini besler. Böylece daha iyi çalışabilmeleri için yardımcı olabilecek protein düzeyini arttırır. Bıldırcın yumurtaları içindeki amino asit veya protein sayesinde beyin hücrelerinin hasar görmesini önler ve hücresi kırılırsa onarır.

Kansızlığı Önler

Kansızlık hastalığının bir diğer isminin de anemi olduğunu söylemeliyim. Yapılan araştırmalara göre; bıldırcın yumurtasını tüketen kadınların düzenli olarak, anemi gelişme riski daha düşük olma eğiliminde olduğunu göstermektedir. Bıldırcın yumurtaları kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna yardımcı olan ve anemiyi önleyen, bıldırcın yumurtasındaki amino asidin de kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobin seviyesini artıracak demir içermektedir. Hemoglobin kendisi oksijen ve besleyici bağlamada önemli rol oynayan bir proteindir. Bunun yanı sıra vücudun her tarafından ulaşım sağlar.

Beden Gelişimini Sağlar

Protein ana vücut oluşturma bloğudur ve özellikle çocuklarda vücudun gelişim sürecinde gereklidir. Bıldırcın vücut geliştirme teşvik yüksek protein miktarı içerir ve aynı zamanda vücutta daha iyi organların işlevi teşvik eder.

Şeker Hastalığını Önlemeyi Sağlar

Bıldırcın yumurtasının şeker hastalığını önleyebileceğini kim bilebilirdi? Ama yapılan araştırmalara göre bıldırcın yumurtasının, kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine ve diyabetin önlenmesi ile tedavi edilmesi için iyi bir tercihtir. Gıda maddesi haline getiren insülin dengesini sağlamada yardımcı olabilecek amino asit, özellikle de lösin içerdiğini belirtmek gerekir.

Cildin Korunmasına Yardımcı Olur

Bıldırcın yumurtaları, mükemmel bir protein kaynağıdır ve kolajenin üretimini arttıran bir amino asit olan lisin içerir. Kolajen, cilt tabakasının sızdırmazlığını korumak ve sarkma ve buruşukluğu önlemek için gerekli olan bir proteindir.

Metabolizmanın Korunmasını Sağlar

Bıldırcın yumurtası normal metabolizma sürdürerek enerji dengesini korumak için önemlidir. B vitamini kompleksi de dahil olmak üzere birçok besin içerir. B vitamini kompleksi, B12 vitamini ve B6 vitamini çeşitli metabolik enzimlerin anahtarlarıdır; enerji üretiminde çok önemli roller oynamaktadır.

Depresyon Durumlarında İnsanları Rahatlatır

Bıldırcın yumurtaları sadece vitamin, mineral, karbonhidrat ve protein içermez. Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre bazı cinsel hormonlarla da tanımlanmaktadır. Bıldırcın yumurtaları, menopoz sendromundan muzdarip olan kadınlarda depresyonun hafifletilmesinde etkili olan p hormonu olarak adlandırılan anti depresyon özelliklerini içermektedir.

Gastrit Tedavisinde Bulunur

Bıldırcın yumurtası mide ülseri veya gastrit tedavisinde yardımcı olabilecek anti inflamatuar özellikleri içerir. Bıldırcın yumurtasının amino asit içeriği, enfeksiyonun yol açtığı midenin kırık astarını onarmaya yardımcı olmaktadır.

Dişlerin Bakımı İçin Oldukça Önemlidir

Bıldırcın yumurtaları, özellikle sarısı kısım dişlerin korunması için gereken çinko dahil birçok mineral içermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Kesinlikle sporla ilgilenen herkesin vücut gelistirmede baş yardımcısı bir sağlık deposu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!