" /> Başak Kadını ( 22 Ağustos-23 Eylül) | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başak Kadını ( 22 Ağustos-23 Eylül)

Başak Kadını ( 22 Ağustos-23 Eylül)

Fiziksel Özellikleri

Ne uzun ne de kısa boylu olan başak kadını, fazlasıyla çekici ve güzel bir fiziğe sahiptir. Ciltleri oldukça sağlıklı, pürüzsüz ve yüzleri de uyumlu hatlara sahiptir. Gözleri belirgin ve parlakken burcun erkeklerine göre burunları miniktir. Ağızları da burunlarıyla uyumlu olarak ufakken çene yapıları yuvarlak hatlı ya da keskindir. Özgüvenleri yüksek olan başaklar, yürüyüşleriyle de kendilerine olan güvenlerini gösterirler. Kendine yakışanı seçme konusunda oldukça başarılıdırlar. Renkli ve desenli parçaları sade olanlara nazaran daha fazla tercih ederler.

Genel özellikleri

Başak kadınları oldukça tutkulu ve arzuludur. Bir şeyi yapmak istediklerinde tüm engelleri aşmayı bilirler. Pes etmez ve sorumluluk sahibidir. Bugünün işini yarına bırakmayı sevmez. Detaylara inmeyi severler. Bu nedenle bir işle uğraştıklarında ayrıntılarıyla ilgilenirken sonuca ulaşana kadar oldukça zaman kaybederler ancak ulaştıkları sonuç onları tatmin eder. Hassas bir tabiatı olan başak kadını, naziktir ve kolay kırılır. Ayrıca erkeği gibi titiz bir mizaca sahiptir. Bu anlamda kir ve dağınıklık gördüğünde mutsuz olabilir. Ev hayatı, yengeç kadını gibi, onlar için önemlidir. Ailesiyle vakit geçirmeyi dışarıda vakit geçirmeye tercih eder. Ancak eğlenmeyi de sever. Bu anlamda girdiği ortama ayak uydurur. Espri yeteneği sayesinde kendisine yapılan şakaya şakayla cevap verebilir. Çalışmayı seven başak, fazla işi olsa da şikayet etmez. Pratik zekalı olan bu burcun kadını, sorun bitirici olmalarını sağlar. İyi niyetli olan başaklar, insanlara kötülük yapmayı sevmez ve birini kırmak isteyecekleri son şeylerden biridir. Otokontrolü yüksek olan başak kadını, kontrolü kaybederse kendisini sıkıntıda hisseder. Detaycı kimlikleri insan ilişkilerine de yansıdığı için ufak bir söz bile kırılmalarına neden olabilir. Kinci olmasalar da kendilerine yapılan bir haksızlığı unutmazlar. Kolay kolay kimseye güvenmezler. Bu nedenle ilk karşılaştığı kişilere karşı sert davranışlar gösterebilir. Ancak amaçları güçlü görünme ve kontrolü elde tutma istekleridir. Yalandan hoşlanmayan başak kadını, bir kişinin yalanını yakaladığı zaman da affetmesi hayli güçtür. Paraya fazla önem vermese de maddi olarak gücü elinde tutmak ister.

Aşk hayatı

Başak kadını kolayına mutlu olabilen bir kadın değildir. Bu nedenle aşk hayatında karşı tarafı zorlar. Olmadık şeyleri dert edinip karşı tarafı bıktırabilirler. Güven başak kadını için ikili ilişkilerde olduğu gibi aşk hayatında da çok önemlidir. Aşık olduğu zaman sadık ve dürüst olan başak, aynı zamanda oldukça kıskanç olabilir. Partnerini bu konuda sıkabilir ancak sevgilisinin arkasından iş çevirmez ve kendi arkasından iş çevrilmesini de istemez.

Olumlu özellikleri

Detaycı oldukları için bir işi en iyi şekilde yaparlar. Kibar, nazik ve samimidirler. Kendilerini üstün görmedikleri gibi kibirden de hoşlanmazlar. Duyarlıdırlar ve düzenlidirler.

Olumsuz özellikleri

Gereğinden fazla gergin ve streslidirler. Hatta bu gergin halleri karşı tarafı kıracak noktaya gelebilir. Kolay sinirlenip, zor yumuşarlar. Olaylara genelde kötü tarafından bakarlar bu yönden karamsardırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!