" /> Barbie makyaji nasıl yapılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Barbie makyaji nasıl yapılır ?

Barbie makyaji nasıl yapılır ?

Pek çok açıdan özenilen barbie bebeklerin en beğenilen taraflarından birisi kusursuz makyajı ve harika vücut hatlarıdır, bu bebeklerde kullanılan makyajın bir özelliği abartısız ve doğal görünümlü olması iken diğer bir özelliği de yüz hatlarının parlamadan ve öne çıkarılmadan duru bir güzelliği yansıtmasıdır. Ayrıca barbie makyajı yapımı sırasında kullanılabilecek tonların çeşidi de oldukça azdır, bunu dikkate alarak makyaj yapmaya başlamakta fayda vardır. Bütün makyaj tekniklerinde olduğu gibi bu konuda da temel olan 3 ilkeyi adım adım ve olması gerektiği gibi takip edilirse istenilen sonuç alınmış olur. Makyaja başlamadan önce küçük bir tavsiye gerçek anlamda bu harika bebeklere benzemeyi amaçlıyor iseniz öncelikli olarak göz rengi konusunda gerekeni yapmalısınız, bilindiği gibi bu bebekler genel olarak yeşil veya mavi renkte gözlere sahiptir bu yüzdende göz farı uygulamaları belirli renklerde yapılır. Sizlerde eğer benzemek istiyor ve renkli gözlere sahip değilseniz öncelikle uygun renklerde lens kullanmanızı önerebiliriz. Gelelim her makyaj için geçerli olan ancak barbie türünde daha etkili olabilecek yöntemlere;

Ten Makyajı; bu makyajı daha çok aslında fondöten, bb krem veya kapatıcı uygulaması olarak da düşünebiliriz, bilindiği gibi genel olarak barbielerin teni daha açık renklerdedir sizde bu uyumu yakalamak için cilt tonunuzdan 2 ton açık bir fondöteni boynunuzda dâhil olarak bütün yüzünüze eşit olarak dağıtın. Eğer cildinizde akne ve benzeri pürüzler var ise veya gözaltı torbaları bu durumda da kapatıcı kozmetik ürünlerini kullanmalısınız. Uygulamadan sonra cildinizin tamamen pürüzsüz ve açık renklerde olmasına özen gösterin,

• Göz Makyajı; bu makyaj türünde bahsettiğimiz gibi belirli renklerin tonları dışında bir renk seçmeniz benzetme makyajınızın dışında bir tercih olacaktır bu yüzden genel olarak pembe, mavi, kahverengi, yeşil ve açık- koyu tonlarını kullanmanız lehinize sonuçlanır. Ayrıca göz kapağınızın içi ve dışı olarak ayrıldığı için iki renk kullanmanız sizi gerçek makyaja daha da yakınlaştıracaktır, göz farı uygulaması tamamlandıktan sonra gölgeleme tekniğini daha da ön plana çıkarmak adına eyeliner kullanabilirsiniz,

• Allık ve Ruj Seçimi; her ne kadar yüz hatlarının belirginleştirilmemesi gerekse de doğal görünüm elde edebilmek adına elmacık kemiklerinde hafif pembe veya şeftali renklerinde allık kullanılması gerekir. Bu uygulama ile birazda olsa açık renkte olan tene canlılık sağlanır. En son aşama olarak da göz farında uyguladığınız tonlarda bir renk seçimi ile makyajı tamamlayabilirsiniz, elbette ki üzerine parlatıcı kullanarak veya kendinden parıltılı rujları tercih ederek makyaj tamamlanır.

Barbie makyajı son dönemlerde yaygın ve sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır, hatta hafif renkli malzemeler ile yapılmasından dolayı günlük makyaj seçeneklerinde bile değerlendirebilmemiz mümkündür. Daha çok pembe tonlarının seçildiği bu makyaj türü dışarıdan bakıldığında çok basit gibi görünebilir ancak ilk uygulaması ve renk seçimleri oldukça zahmetli ve uğraştırıcıdır. Bebeklerdeki pürüzsüz ve ton farkı olmayan cilt rengini yakalayabilmek için fondöten ve kapatıcı aşaması aslında en zahmetlisi ve zorudur. Kullanacağınız fondötenin rengini çok iyi seçmelisiniz, kendi cilt tonunuzdan en fazla 2 ton açık bir renk işinizi görecektir. Renk seçiminden sonra uygun bir fondöten fırçası yardımı ile boyun kısmınızdan başlanarak bütün yüzünüze eşit olarak sürmeniz gerekir. Tabi o an için cildinizde sivilce veya gözaltı morluğu gibi olumsuz etmenler var ise fondöten uygulamasından önce kapatıcı kullanmanız daha iyi olacaktır. Her ne kadar geneli şeffaf olsa da fondöten üzerine uygulanması pek tavsiye edilmez. Makyajın alt yapısı oluşturulduktan sonra sizi zorlayacak başka bir etmende elbette göz makyajı kısmıdır.

Bu makyaj tekniğinde göz farının en önemli noktası açık ve koyu olmak koşulu ile iki renk ve gölgelendirme tekniği ile göz farı uygulamasıdır. Göz kapağınıza açık pembe biraz daha koyusunu da çevresine uygulayarak göz kısmınızı renklendirip makyajınıza devam edebilirsiniz. Daha fazla etki sağlamak için koyu özellikli bir göz kalemi ve eyeliner kullanarak gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz, özellikle göz çevresi küçük olan bayanlar için bu pratik birkaç yöntem harika bir makyajı sizlere sunar. Ayrıca kirpiklerinizde sıklık veya kıvrım sorunu yaşıyorsanız takma kirpik alternatifini kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamaların kusursuz ilerlemesi ile amacınıza ulaşmak için önünüzde sadece ruj aşaması kalacaktır, ruj renginizi genel olarak pembe tonlarında seçmenizde fayda var. Gerçek anlamda barbie makyajı görüntüsünü yakalamak istiyorsanız özellikle pembe seçmeniz şarttır, eğer rujunuzu taşırma gibi durumunuz var ise öncelikle rujunuzla benzer tonlarda bir dudak kalemi ile genel dudak hatlarınızı belirlerseniz daha faydalı olacaktır. Ayrıca likit ruj kullanmanız daha parlak ve doğal bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır, likit rujlar diğer rujlara nazaran daha parlak bir yapıya sahiptir ancak yinede gözlerinizde kullandığınız teknik ile dikkatleri göz makyajınıza çekmek istiyorsanız daha mat bir ruj seçebilirsiniz. Barbie bebeklerde genel hatları ince ve narindir özellikle de dudak kısımları oldukça incedir, bu ayrıntıyı makyaj yaparken dikkatinizden kaçırmadan makyajınızı yapmanız gerekir. Çoğu zaman bayanlar dudaklarını dolgunlaştırmak için farklı aparatlar veya dolgunlaştırıcı özellikteki rujları tercih ederler ancak bahsi geçen barbie bebek makyajı ise mümkün olduğu kadar ince dudak hatları korunmalıdır. Hatta kalın ve dolgun dudaklarda biraz daha ince görünüm verebilmek için dudak kontür çizginizi biraz daha içeriden yaparak rujunuzu sürerseniz daha kâfi olacaktır.

Doğal görünümü yakalayabilmek bu branş makyajda oldukça önemlidir bu yüzdende allıkları kullanırken pembe ve şeftali tonların seçilmesi oldukça önemlidir. Hatta sürerken belli belirsiz uygulama yaparsanız daha özgün bir görünüm yakalamış olacaksınız, bütün püf noktaları ile birlikte sizlerde bebek gibi görünüme kavuşmak isterseniz ayrıntıları kaçırmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!