" /> Balin Faydaları Nelerdir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Balin Faydaları Nelerdir ?

Balin Faydaları Nelerdir ?

Bal, milyonlarca arının çiçeklerden topladığı polenlerle yaptıkları tatlı yiyecektir. Vitamin deposu olan bu yiyeceğin tadı, güzel olmakla beraber sağlık açısından da çok faydalıdır.
Son zamanlarda çıkan sahte ballara dikkat edilmelidir. Bazı üretici firmalar kavanozlara glikoz şurubu koyup bunları bal diye insanlara satmaktadır. Bu da sağlık açısından çok zararlıdır. Kesinlikle güvenilir ve kaliteli markaların balları satın alınmalıdır. Kesinlikle ucuz diye bilinmeyen markalar kullanılmamalıdır.

Balın Faydaları Nelerdir?

Tadıyla bizleri cezbeden balın faydaları saymakla bitmez. Çeşitlerine göre bir sürü bal vardır. Anzer balı, petek balı, kestane balı en çok bilinen ballardandır ve hepsinin farklı faydaları vardır.

Bal tam bir enerji kaynağıdır. Kendinizi kötü ve halsiz hissettiğiniz zamanlar da tüketeceğiniz bal enerjinizi yerine getirecektir.

Balın içinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunur. Her sabah düzenli olarak ılık suya limon ve bal ekleyip tüketirseniz, metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz. Kilo dahi verebilirsiniz.

Uyku sorunlarınız var ise bir bardak ılık süte bal katıp içebilirsiniz. Böylece derin ve rahat bir uyku uyursunuz.

Kışın hasta olduğunuzda büyüklerin hazırladığı ballı karışımlar adeta bir ilaç.
Ayrıca balın öksürüğe iyi geldiği bilimsel olarakta kanıtlandı. Kısacası öksürüyorsanız, tüketeceğiniz bir miktar bal öksürüğünüzü kesecektir.

Karın ağrılarınız var ise bir bardak ılık suya bal katıp için. Ağrılarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Balin faydaları bu kadarla da sınırlı değil. Cildinize uygulayacağınız ballı maskelerde var. Bu maskeler internetten araştırılarak bulunabilir.

Bal Hep Yararlı mıdır?

Balın belli başlı zararları da vardır. Henüz bir yaşını doldurmamış çocuklara bal verilmez. Ancak doktor danışmanlığında verilebilir. Aşırı derece de fazla bal tüketilirse ateşiniz çıkabilir ve kusabilirsiniz. Vücudunuza titreme gelir. Hatta aşırı tüketilen bal zehirlenmelere dahi yol açabilir. Bu sebeple yeterli miktarda tüketilmesi lazımdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!