" /> Badem Yağı Yüze ve Saça Sürülür mü , Nasıl Uygulanır , Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Badem Yağı Yüze ve Saça Sürülür mü , Nasıl Uygulanır , Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Badem Yağı Yüze ve Saça Sürülür mü , Nasıl Uygulanır , Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Sağlığımız açısından badem yağı oldukça faydalı ve doğal yağların başında gelmektedir. Badem yağının en etkili olduğu yer cilt ve saç bakımıdır. Kozmetikte oldukça fazla kullanılan yağlardan birisi badem yağıdır. Protein bakımından zengin, A ve K vitaminleri açısından da oldukça yararlıdır.

Cilt sağlığı için A ve B vitaminleri içermekte ayrıca bebeklere masaj yağı olarak kullanılmakta gebelerde ise çatlak önleyici ve besleyici olarak kullanımı bakımından yoğunluk gösterir. Yumuşak ve pürüzsüz ciltlerin gizli sırrı olarak süre gelen bir efsane gibi yayılmakta, dudak çatlaklarında kullanılmakta, ciltte döküntüleri giderir, gözün kararmış kısımlarına göz etrafında etkilidir. Erken yaşlanma belirtileri yok eder. Yağlı cilt tipinde yağlanmayı azaltır. Badem yağı ve birkaç damla limonla vücudunuza masaj yaparak tıkanmış olan gözeneklerinizi açabilirsiniz. Badem yağı sedef hastalığı ve egzaman hastalığında kurutucu etki yaparak kaşıntıyı en aza indirir, kızarıklıkları hafifletir badem yapının içinde birkaç damla lavanta yağı damlatarak egzaman ve sedef hastalığı tedavisinde kullanabilirsiniz.

Cildinizin nemlenmesini istiyorsanız süt tozu, badem yağı ve birkaç damla limonla beraber masaj yaparak nemlenmesini sağlayabilirsiniz böylece kuruyarak döküntüler oluşturan cildiniz nemlenmiş olacaktır. Ayrıca ayak kremi olarak ta kullanabilirsiniz. Badem yağının emilimi çok hızlı gerçekleşir. Ciltten makyaj temizleyicisi olarak ta kullanılır. Böylece kullandığınız kimyasal ürünleri hayatınızdan biraz da olsa uzaklaştırmış olabilirisiniz.

Badem yağını saçınızı beslemek ve gürleştirmek için kullanabilirsiniz, saçlarınıza parlaklık katar ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için önerilen badem yağı zeytinyağıyla karıştırarak en az haftada üç kez saç diplerine masaj önerilerinde bulunduruyorlar.

Badem yağı tansiyon ve kolesterolün dostu olarak görülmekte ve seviyelerini gerektiği düzeyde tutmaya yaradığı görülmektedir.

Tırnaklarınız çok güçsüz ve sürekli kırılıyor, soyuluyor ise bunun içinde badem yağı önerilmekte tırnaklar için yüksek besin kaynağı olarak badem yağı görülmektedir. Düzenli ve devamlı bir şekilde uygulandığın da 3 haftada kesin sonuç vermekte ve gözle görülür bir düzelme beklenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!