" /> Badem Yağı Kullanımı Ve Faydaları | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Badem Yağı Kullanımı Ve Faydaları

Badem Yağı Kullanımı Ve Faydaları

Piyasada genellikle saç ve kirpik bakımında kullanılan badem yağı kullanımı ve faydaları nelerdir sorusunun cevabını öncelikle içeriğiyle açıklamak gerekir. Badem yağı, badem ağacının tohumlarından elde edilen mat sarı renkli, çok yoğun olmayan ve ceviz tadı veren bir yağdır. İçerisinde yağ asidi olarak adlandırılan oleik asit, Linolenik asit ve palmitik asit bulundurur. Doğal yollarla elde edildiğince insan vücudu için oldukça besleyici ve yararlıdır.

İçerisinde bolca A ve K vitamini bulunduran bu yağ fayda sağlamak açısından, doğru oranlarda ve yöntemlerle kullanıldığında oldukça etkilidir. Yaygın kullanımı saç ve kirpikler üzerine olan yağ, saçın hızlı ve sağlıklı uzamasına ve nemlenmesine yardımcı olur. Kirpik ve kaşlara uygulandığında dökülmeleri ve kopmaları azaltır. Kuru cilde uygulandığına kopan ve kırılan tırnakları beslerken, ağrılı kasların da laktik asit dağılımına yardımcı olarak ağrıyı azaltır. Bunun yanı sıra düzenli olarak ve az miktarlarda tüketildiğinde kalp sağlığını korur, kolesterolü dengeler ve tansiyonu düzenler. İçerdiği asitlerin de yardımıyla gıda olarak tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim ve boşaltım sistemi işlevlerini düzenler ayrıca sinir sistemini ve hafızayı da korur.

İnsan vücuduna, hassas ciltler için alerjik reaksiyon dışında belirlenen bir zararı olmayan badem yağı, doğru ve bilinçli kullanıldığında istenilen sonucu kısa sürede verir. Saç, kaş ve kirpik bakımı için badem yağı, zeytinyağı ve kayısı yağıyla aynı oranlarda birleştirilerek haftada iki kez düzenli olarak uygulandığında sorunlu bölgede nem dengesi sağlanır ve istenilen sonuç elde edilir. Cilt için ise 50 ml badem yağı , ½ miktarında avokado ve karışımı krem kıvamına getirecek kadar bala ihtiyaç vardır. Bu karışım cilde masaj yaparak uygulanıp, ılık suyla temizlenmelidir. Gıda olarak tüketiminde ise tüketilen yiyeceklere 2 çay kaşığı eklenmesi ve düzenli kullanılması gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!