" /> Badana Lekesi Nasıl Çıkar? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Badana Lekesi Nasıl Çıkar?

Badana Lekesi Nasıl Çıkar?

Badana Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya işlemleri sırasında kişileri en çok korkutan boya sonrasında badana lekelerinin nasıl çıkacağı olmaktadır. Bunun için gerekli önlemler alınması gerekir. Boya badana sırasında etrafa damlamasını engellemek amacıyla naylonlar serebiliriz.

Ancak bir kere boya badana yapılmaya başlandıysa etrafa ve kıyafetlere damlayan boya lekesinden kaçmak imkansız bir hal alıyor. Bu durumda lekenin çıkarılması için uzun zaman beklemek lekenin derine işlemesine ve daha zor bir şekilde çıkarılmasına neden olmaktadır. Bunun için gerekli önlemlerin en kısa süre içerisinde alınması gerekiyor.

Boya badana lekesini temizleme;

Badana lekelerini çıkarmak için farklı yöntemler uygulanıyor. Etrafa yayılan boya lekesi terebentin denilen bir madde ile birlikte silinerek kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Ancak terebentinin ılık olması gerekir.

Bu yüzden şişesi ile birlikte kısa bir süre ılık bir suda bekletmek yeterli olmaktadır. Daha sonra ılımış terebentini lekenin olduğu bölgelere temiz bir bez yardımı ile silmek gerekiyor.

Badana lekesi genel olarak tiner yardımı ile de çıkacağı için lekenin olduğu bölgenin tiner ile silinmesi gerekiyor. Ancak tiner yapısı itibari ile kötü koku bırakacağı için terebentin kullanılması öneriliyor. Böylece korkutucu badana lekeleri oldukça hızlı bir şekilde siliniyor ve zorlu leke olmaktan çıkıyor.

Boya yapmanın püf noktaları

1. Odanın içindeki eşyaları ortadan kaldıralım. Kapıdan sığmakta zorlanacak olanları odanın ortasında toplayalım.
2. Bir kovada ılık sabunlu su hazırlayalım. Bu suyla duvarları silelim. Böylece duvarlardaki toz temizlenmiş oluyor.
3. Duvardaki çatlakları ve kabarmaları spatula yardımıyla kazıyalım.
4. Çatlakları alçı ile dolduralım. Kuruduktan sonra boyaya başlayalım.
5. Boya sıçramasını istemediğiniz alanları bantlayalım.
6. Boya yapmaya yukarıdan başlayalım ve boyayı yukarıdan aşağıya doğru sürelim. Akan damlalar aşağıdaki kısımlara zarar vermemiş olacaktır.
7. Fırçaya çok boya almayalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Tiner kokusundan rahatsiz olmayanlar icin gayet yararli.terebentin hic denemedim evimi boyatirken.eger deneyen bayanlar varsa lutfen paylaşsın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!