" /> Ayak Bakım Maskesi Nasıl Yapılır ? Ayak Bakım Maske Tarifi ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ayak Bakım Maskesi Nasıl Yapılır ? Ayak Bakım Maske Tarifi ?

Ayak Bakım Maskesi Nasıl Yapılır ? Ayak Bakım Maske Tarifi ?

Çağımızda ne yazık ki kişisel bakımlarımıza tam olarak vakit ayıramamaktayız. Hal böyle olunca da güzel görünüm ortadan ister istemez kayblmuş oluyor. Fakat yüz kadar ayaklarında bakıma ihtiyacı olduğu asla unutulmaması gerekmektedir. Bu mevzuda gerekli tüm bakım gereksinimlarının da en kısa süre zarfı içerisinde giderilmesi gerekir. Üzerine yük bindirmiş olduğumuz ayaklarında rahatlamaya ihtiyacı vardır. Ayaklarınıza bakım yapmak istiyorsanız bunu evde uygulayacağınız organik metotlar eşliğinde de en hızlı yoldan gerçekleştirmeniz artık son aşama basit olmaya başlayacaktır. Bu sayede en kısa süre zarfı içinde ayaklarınızın tekrar istenen bakımına ulaşmasını sağlamış olmuş olursunuz. Gel gelelim en çok merak edilen konulardan birisi de ayak bakım maskesi nasıl yapılacağıdır.

Ayak Bakımı İçin Bal Maskesi

Ayaklarınızın rahatlamasını sağlamak adına son dönemde çoğu bireyin başvurmuş olduğu maskelerden birisi de bal maskesi bulunduğunu söylememiz mümkündür. Ilık suyla ıslattığınız havluyu ayağınızda 1 dakika kadar tutmanız gerekmektedir. Bu işlemi daha sonrasında balı alıp ayağınızın derhal her tarafına sürerek iyice yaydırmanız gerekiyor. Yaklaşık 15 dakika kadar ayağınız da bekletmeniz de kafi olacaktır. Ardından ılık su ve bal ile sürmüş olduğunuz ayaklarınızı yıkayıp rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Ayağınızın taban kısmında şayet şiddetli bir şekilde ağrılar varsa bu maskeyi tertipli bir şekilde uygumanızda fayda vardır. Bu sayede ayağınızda ki ağrıların dinmesini sağlamış olmuş olursunuz. Ayak Bakımı düzenli olarak yapılarak ayağın yine rahatlaması sağlanmalıdır.

Rahatlatıcı Ayak Banyosu

Ayaklarınızı sokabileceğiniz bir leğenin içerisine bileklerinize gelecek kadar ılık suyla doldurun. İçerisine 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 tane sıkılmış taze limon suyu, 2 çorba kaşığı deniz suyunu ilave edin. Ayaklarınızı da ortalama olacak şekilde 10 dakika süresince suyun içinde tutup arkasından lif desteği ile hafifçe bir halde ovarak ölü derilerinizden kurtulun. Topuğunuzda oluşmuş olan sertleşmelerin gittiğini görmüş olacaksınız.

Yeşil çay ve Şekerli Ayak Scrub’ı

İki adet yeşil çay alıp içerisinde bulunan çayı çıkartın. 1 çorba kaşığı esmer şeker, 1 yemek kaşığı bal ve çay ile son olarak badem yağıyla 1 tane taze sıkılmış olan limon suyunu kasenin içinde karıştırıp ayaklarınızı güzel bir halde scrub uygulamasını yapın. Ayaklarınızın eskisinden daha sağlıklı göründüğünü de fark edebileceksiniz.

Çilekli Ayak Scrub’ı

10 tane çilek, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kadar deniz tuzunu iyice ezerek karıştırmalısınız. Scrub kıvamını alana kadar karıştırın. Ayağınıza masaj yapmış olup sürdükten sonrasında peşinden da ılık su ile yıkamalısınız. Ayak kokularınızı giderecektir.

Avokadolu Ayak Scrub’ı

1 adet avokado çekirdeğiyle, yarım avokadoyu, 1 çorba kaşığı deniz tuzu elde edin. Avokado çekirdeğini 1 veya 2 gün süresince kurumada bırakın. Kurumuş olduğu zaman minik parçalara ayırın bir öğütücüden geçirmelisiniz. Bu scrub’ın en önemli parçasıdır. Peşinden da tüm malzemeleri bir karıştırın ve ayağınıza masaj şeklinde uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bayanlar balin yanı sıra mesela boş vaktinizde içtiğiniz türk kahvesi telvesini ayaklariniza topuklarınıza sürün bunu haftada 2 veya 3 kere yapabilirsiniz. Gece yatmadan vazelin sürmekte ayakları hem nemlendirip hem de yumuşatır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!