" /> Aşk Nedir? Aşık Olmak Nasıl Olur? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aşk Nedir? Aşık Olmak Nasıl Olur?

Aşk Nedir? Aşık Olmak Nasıl Olur?

Aşk Nedir? Aşık Olmak Nasıl Olur?

Bir kimseye veya bir şeye karşı duyulan aşırı sevgi ve bağımlılık duygusuna aşk adı verilmektedir. İnsanlarda ve hatta hayvanlarda da bulunan aşk duygusu gerçek anlamda canlıların yaşamlarını sürdürebilmesi açısından mutlak olarak varolan besleyici bir duygu türüdür. Aşk sayesinde canlılar gerek fiziken, gerek ruhen ve hatta gerekse de zihnen sağlıklı bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmektedirler.

Nasıl Aşık Olunur?

Bu sorunun cevabını sunmak oldukça güçtür. Çünkü aşık olmak başlı başına bireyin elinde olmayan bir duygudur. Birey karşı tarafa karşı aşırı sevgi ve bağımlılık içerisinde olarak bu durumu karşı tarafa da yansıtabilmektedir. Günümüzde gerçekte var mı bilinmez fakat aşık olunmanın gerçek anlamda yüksek bir erdemlik faktörü olduğu yapılan araştırmalar sonucunda gözlemlenmiştir.

Aşk Sürekli Olarak Yaşanabilir Mi?

Gerçek anlamda aşk sürekli olarak yani ömür boyu olarak yaşanmaktadır. Günümüzdeki aşkların aksine karşı tarafın dış görünümüne, konuşma tarzına ve diğer özelliklerine bakılmaksızın aşkın gerçek anlamda yaşanması durumunda bu güzel duygunun yaşam boyu devam etmesi söz konusudur.

Aşkın Gözü Var Mı?

Bu söz aşk duygusu açısından mecazi olarak kullanılmıştır. Zira aşkın fiziksel olarak gözü bulunmamakla birlikte duygusal yönden ağırlık basması sayesinde aşkın gözü olarak isimlendirilmektedir.

Gerçek Bir Aşk Nasıl Yaşanmaktadır?

Gerçek bir aşk tek taraflı değil, çift taraflı olarak yaşanmaktadır. Örneğin, Leyla ile Mecnun gibi veya Kerem ile Aslı gibi gerçek tutkunların yaşam boyu devamlılık kazanması sonucunda gerçek anlamda aşk çiftler arasında kalıcı olarak yaşanmaktadır.

Aşk Sonradan Kaybedilebilir Mi?

Aşkın gerçek anlamda yaşanması durumunda sonradan kaybedilmesi mümkün olamamaktadır. Ancak aşkın geçici olarak yaşanması beraberinde bu duygunun sonraki dönemler içerisinde kaybedilmesi söz konusu olabilmektedir. Örneğin, birey karşı tarafa karşı ilgi göstermesi, beğenmesi ve hoşlanması gibi eylemler içerisinde bulunması karşı tarafa aşık olduğu anlamını taşımamaktadır. Dolaysıyla gerçek anlamda aşk ile geçici tutku ve heves duygusu birbirinden oldukça farklı olan duygulardır. Örneğin, günümüz magazin programlarında görülen aşklar ile eski dönemlerdeki aşıklar arasında yaşanan aşklar arasında tabiri caizse dağlar kadar farklılıklar bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!