" /> Arveles Nedir Yan Etkileri Nelerdir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Arveles Nedir Yan Etkileri Nelerdir?

Arveles Nedir Yan Etkileri Nelerdir?

Arveles

Etken maddesi Deksketoprofen adındaki bir madde olan ve beden içerisinde iltihaplanmalara ve ağrılara neden olan hormonların azaltılmasında kullanılan etkili bir ağrı kesici ve iltihap yok edici ilaç olan arveles, etkin içeriği sayesinde bedende meydana gelen ağrıların ve iltihaplı durumların kısa süreçler içerisinde ve seri bir şekilde tedavi edilmesinde etkili sonuçlar sunmaktadır. Bu sayede ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen arveles etkili ağrı ve iltihap giderici ilacın aynı zamanda etkin ateş düşürücü içeriği sayesinde ilgili sağlık problemlerine bağlı olarak meydana gelen yüksek ateşin kısa süreçler içerisinde normal düzeye düşürülmesini de etkin bir şekilde sağlamaktadır.

Arveles Kullanıldığı Sağlık Problemleri İse Şunlardır;

 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç, kireçlenme problemlerinde
 • Romatoid Artrit probleminde
 • Ankilozan spondilite rahatsızlığı sonucunda meydana gelen ağrılarda
 • Bel ağrılarında
 • Sırt bölgesinde meydana gelen ağrılarda
 • Boyun ağrılarında
 • Kas ve iskelet sisteminde meydana gelen ağrılarda
 • Baş ve diş ağrılarında
 • Diş tedavisi ile diş eti iltihabı problemi sonucunda meydana gelen ağrılarda
 • Eklem ve kaslarda meydana gelen burkulma, incinmeye bağlı meydana gelen ağrılarda
 • Cerrahi müdahale sonrasında meydana gelen ağrılarda
 • Kadınlarda adet döneminde oluşan hafif ve orta düzeyli ağrıların ortadan kaldırılması açısından arveles etkili ağrı ve iltihap yok edici ilaç tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç Kullanım Şekli İse Şu Şekildedir;

 • Öncelikle olası yan etkilerinin söz konusu olmaması açısından arveles etkili ağrı kesici ve iltihap yok edici ilacın mutlaka doktor tarafından belirtilen kullanım dozajında alınmalıdır.
 • İlacın her bir dozajının 1 bardak su ile birlikte ve yemek esnasında alınması gerekmektedir.
 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaçta günlük kullanım dozajının 75 mg düzeyini aşmaması yani diğer bir deyişle 3 tableti aşmaması gerekmektedir. Söz konusu ağrı probleminin şiddeti de dikkate alınarak arveles doktorun uygun görmesi durumunda 8 saatte bir 1’er tablet alınması da söz konusu olabilmektedir.
 • Ayrıca ağrı probleminde şiddet düzeyinin ciddi anlamda yüksek olması durumunda ve ağrı durumunun daha seri bir şekilde ortadan kaldırılması açısından arveles tabletin emilerek aç karnına yemekten yarım saat öncesinden alınması gerekmektedir.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlacın Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilacın günlük kullanım dozajının aşılması durumunda bazı olası yan etkilerinin söz konusu olabileceği ve bu sebeple de sağlığın riske girebileceği söz konusu olabilmektedir. Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap yok edici ilacın yüksek dozajdan alınması durumunda karın ağrısı, nefes almada zorluk çekilmesi, kurdeşen rahatsızlığı, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğaz bölgesinde şişlik problemi, mide bulantısı, kusma, ishal ve hazımsızlık gibi bazı sağlık sorunları söz konusu olabilmektedir. Aksi durumda ciddi yan etkilerinin söz konusu olması ve genel sağlığın riske atılması söz konusu olabildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç Kullanım Süreci Ne Kadardır?

Genellikle orta süreçli bir kullanım aşamasına sahip olan arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç, ciddi ağrı ve iltihabik problemlerde uzun süreçli olarak da kullanılması söz konusu olabilmektedir. Örneğin, hafif düzeyli sırt ağrılarında birkaç günlük bir kullanım sürecinin söz konusu olabildiği arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç, ciddi kas ve iskelet sistemi ağrılarında birkaç hafta boyunca kullanılması söz konusu olabilmektedir.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç Diğer Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaçlar İle Birlikte Kullanılabilir Mi?

En etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç listesinde yer alan arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç, ilgili doktor tarafından uygun görülmesi durumunda ayrıca diğer ağrı kesici ve iltihap giderici ilaçlar ile birlikte kullanılması söz konusu olabilmektedir. Ancak, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere etkin içeriği sayesinde ağrı ve iltihaplanma durumlarında genellikle tek başına kullanıldığından, arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilacın bu sayede çok gerek duyulmadığı takdirde diğer ağrı kesici ve iltihap giderici ilaçlar ile birlikte kullanılması söz konusu olmamaktadır.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç Doktor Kontrolünde Alımı Söz Konusu Mu?

Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilacın gerek duyulması durumunda veya şiddetli ağrı ve iltihabik durumlarda doktor kontrolünde veya doğrudan hastane ortamında da alınması söz konusu olabilmektedir. Ancak, bu durum nadiren söz konusu olmakla birlikte, arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç kullanımı genel olarak ev ortamında söz konusu olabildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır;

 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap yok edici ilaç kullanımında olası yan etkilerin söz konusu olmaması ve bu sebeple de genel sağlığın riske atılmaması açısından ilacın mutlaka doktor tarafından belirtilen günlük kullanım dozajında alınması gerekmektedir.
 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç kullanımı sırasında yukarıdaki olası yan etkilerden herhangi birinin söz konusu olması durumunda derhal ilacın kesilerek ilgili doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilacın kullanımında risk teşkil edebilecek herhangi bir sağlık problemi hakkında ilgili doktora ön bilgiler sunulmalı ve doktorun uygun görmesi durumunda arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç kullanımına geçilmelidir.
 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilacın kullanım talimatı belgesi okunmalı ve anlaşılamayan bölümlerde eczaneden veya ilgili doktordan bilgiler alınmalıdır.
 • Arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç kullanım süreci boyunca serin ve çocukların ulaşamayacağı bir alanda muhafaza edilmelidir.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç Kimler Kullanmadan Önce Doktora Danışmalıdır?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere, arveles etkili ağrı kesici ve iltihap yok edici ilacın, hiper tansiyon, diyabet, yüksek kolesterol gibi ciddi kronik türünden sağlık sorunlarına sahip olan hastaların ilacı kullanmadan önce mevcut sağlık sorunu hakkında ilgili doktora ön bilgiler sunmalı ve doktorun uygun görmesi durumunda arveles etkili ağrı kesici ve iltihap yok edici ilacı kullanması gerekmektedir.

Arveles Etkili Ağrı Kesici Ve İltihap Giderici İlaç 2018 Fiyat Tarifesi İse Şu Şekildedir;

Doktorunuz tarafından reçeteli olarak yazılması nedeniyle yalnızca eczaneniz üzerinden satın alabileceğiniz arveles 25 mg 20 film tablet, Katma Değer Vergisi dahil olmak üzere 8.78 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. Oldukça ekonomik bir fiyat tarifesine sahip olması sayesinde en fazla tercih edilen etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç listesinde yer alan arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilacınızı eczaneden temin edebilirsiniz. Yukarıdaki ilgili ağır ve iltihabik sağlık sorunlarınız da arveles etkili ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç kullanmak açısından doktorunuza başvurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!