" /> Arap Makyajı ( Göz ) Nasıl Yapılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Arap Makyajı ( Göz ) Nasıl Yapılır ?

Arap Makyajı ( Göz ) Nasıl Yapılır ?

Makyaj vücudun bazı kısımlarının ön plana çıkarılması veya kusurlarının kapatılıp daha estetik bir görüntü kazandırılması amacıyla yapılan işlemlerdir. Günlük makyajlarla gece davetleri için yapılanlar, gelin makyajları ve sanatçıların sahne makyajları arasında amaç bakımından farklılıklar bulunmaktadır. Sinema, tiyatro, ses sanatçılarında, show dünyasında kullanılan makyajlar hem görüntüyü değiştirici hem de yapılan rolü vurgulayıcı özelliktedir. Bir erkeğin fazla olan yüz kıllarının bir kısmından kurtulması, bir yüz bakım kremi kullanması, saç veya sakalını şekillendirmesi bile onlar açısından makyaj sayılır. Makyajda saç ve göz rengi, cilt tonu kadar yaş da önemlidir. Genel olarak makyajda dudaklar, yanaklar, kirpikler, kaşlar ve özelikle de göz çevresinin belirginliği artırılır. Arap makyajı bu konuda verilebilecek en iyi örneklerdendir. Makyaj ancak doğru uygulandığında, doğru renk seçildiğinde güzelliği vurgular. Makyajın küçük ama etkisi büyük hileleriyle küçük bir göz daha iri, iri bir burun daha ince ve nazik, dudaklar daha dolgun ve şekilli görünebilir. Amaç da zaten tam olarak budur. Kişi kendinde beğenmediği özelliklerin makyaj yoluyla daha hoş bir hale gelmesini sağlayabilir.

Herkes Makyaj Yapabilir Mi?

Makyaj sadece ruj sürmekten ibaret değildir. Elbette azıcık da olsa canlı görünmek için çok çarpıcı olmayan, giysi renklerine de uygun hafif bir ruj ve kirpiklere sürülen hafif bir rimel bile çekiciliği artırabilmektedir. Ancak bazen öyle örnekler görürüz ki eksik kalmış bir makyajdansa hiç makyaj yapmamış olmak daha yeğdir denilebilir. Makyajın mutlaka evde yapılması gerekmemektedir. Her kadın makyajın püf noktalarını bilmeyebilir. Bazen bir bakarsınız ki daha kusurlu bir yüzle, elma şekeri gibi boyanmış bir suratla etrafta dolaşan, hoşluktan değil, eğretilikten dolayı ilgi çeken bir kadınlar ortaya çıkar. Oysaki makyaj doğru tonlarla, gidilecek mekâna ve günün saatine uygun olarak yapılmalıdır. Makyaj yapmayı bilmeyenler eğer isterse nasıl doğru makyaj yapılacağını öğrenebilir ve yaptığı uygulamalarla kendini geliştirebilir. Makyajda temel nokta yüz hatlarının tanınması, renk uyumlarının öğrenilmesidir. El becerisi kaliteli malzemeyle birleştiğinde ortaya harika sonuçlar çıkabilmektedir. Çeşitli güzellik merkezlerine giderek istedikleri tarzda makyaj yaptıran kadınlar da çoktur. Her defasında makyaj yaparak veya yaptırarak zaman kaybetmek istemeyenler makyajın kalıcı olan türünü de tercih edilebilir.

Geçmişten Bugüne Farklı Toplumlarda Makyaj

Makyajın milattan önceki tarihlere kadar inen bir geçmişi bulunmaktadır. Asur ve Mısırlı erkek ve kadınların o dönemlerde gözlerinin sürmeli olduğu birçok kaynaktan öğrenilmiştir. Saç renklerinde de daha o tarihlerde değişiklikler yapmaya başladıkları da tespit edilmiştir. Yapılan bazı arkeolojik kazılardan da M.Ö 5000 yılında bile insan vücutlarının özellikle göz ve yüz bölgesinde boyalar olduğu bilgilerine ulaşılmıştır. Sahne makyajının kullanımı 16. Yüzyıldan sonraya denk gelmektedir. 19. Yüzyıldan itibaren makyaj güzellik için yapılmaya başlanmış, sonraları makyaj bir sanat gibi görülmüş ve giderek yükselişe geçmiş, çağımızda gelişmiş bir kozmetik sanayi haline gelmiştir.

Arap Makyajı ve Buğulu Bakışlar

Yıldan yıla makyaj çeşitleri değişmekte, farklı makyaj türleri yılın yükselen trendi haline getirilmektedir. Bazı ülke kadınlarının uyguladığı makyajlar ilgi çekmekte, moda dünyasında yer bulmaktadır. Bunlardan biri Arap makyajıdır. Arap kadınlara gizemli ve buğulu bakışlar kazandıran Arap makyajı Türk kadınlarınca da kullanılmaktadır. Benzeri şekilse Suriyeli, Hintli ve İranlı kadınların göz makyajı da oldukça iddialı ve gösterişlidir. Bu ülke kadınları tesettürlü olduğu veya nispeten kapalı oldukları için makyaj yoluyla ilgiyi gözlere çekmektedir. Arap kadınların göz makyajında siyah renk hâkimdir. Siyah fazlaca belirginlik kazandırmakta, tüm ilgiyi kullanıldığı noktaya çekmektedir. Hiç eskimeyecek bir makyaj stili olan Arap makyajını uygulamak dikkat gerektirir. Şimdi hayran kalınası Arap göz makyajının malzemelerine ve yapılışına geçelim.

Arap Göz Makyajının Yapılışı

Ülkemize gelen Arap kadınlara dikkat edilirse göz makyajlarının kusursuz ve göz alıcı olduğu görülür. Bu makyaj stilinde mutlaka eye liner veya koyu siyah kalem ile göz çevresine sürme çekilmektedir. Eye liner gözlerin kenarlarında uzun kuyruklar oluşacak şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca eye liner sadece üst değil alt kirpik dışına da sürülmektedir. Gözün iç kısımlarına da siyah kalem kullanılması bakışları daha keskinleştirmektedir. Koyu renk göz farı da tıpkı eye liner gibi göz dış uçlarına doğru uzatılmakta, kirpikler bolca siyah rimelle desteklenmektedir. Siz de Arap makyajı yapmak veya en azından denemek istiyorsanız siyah göz kaleminiz, eye liner ve rimeliniz, koyu renk farlarınızı hazırlayın. Malzemelerin kaliteli olması akma yapmaması, farların pigmentinin de iyi olması ve kolay sürülmesi sizin de cazibenizi artıracak, buğulu derin bakışlar kazandıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Abi naparsan yap araplarda daha bi sexy duruyor kendi makyajlari.acaba kara carsaftan tek gözleri göründüğü icin mi 😒

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!