" /> Altın Takılarımızın Parlaklıklarını Kaybettiklerinde Geri Getirme Yöntemleri Nelerdir | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Altın Takılarımızın Parlaklıklarını Kaybettiklerinde Geri Getirme Yöntemleri Nelerdir

Altın Takılarımızın Parlaklıklarını Kaybettiklerinde Geri Getirme Yöntemleri Nelerdir

Altın Takılarımızın Parlaklıklarını Kaybettiklerinde Bu Parlaklıkları Geri Getirme Yöntemleri Nelerdir?

Altın takıları kim sevmez ki öyle değil mi? Hele ki hanımlar haklı olarak altın takılara bayılırlar. Kadınların altın takıları sevmelerinin sebebi kadın fıtratındandır. Bilirsiniz ki Kuran-ı Kerim’de de altının erkeğe haram olduğundan bahsedilir. Bu yüzdendir ki erkekler yatırım yapmak amacıyla da olsa altınlarını kadınların ellerinde muhafaza ederler.

Lakin, zamanla altınlar ilk günkü ışıl ışıl parlaklıklarını kaybeder ve matlaşmaya başlar. Hele ki sürekli takıyor ve kullanıyorsak, bir çok dış etken nedeni ile, ilk günkü parlaklıkları yok olur ister istemez. İşte, o çok değerli olan ve hanımlarımızın her an üstünde bulundurmak istedikleri takılarımızı, yani altın takılarımızı ilk gün olduğu gibi ışıl ışıl ve parlak tutmak için yapmamız gereken basit ama ve aynı zamanda çok önemli bir işlem.

Altın takılarımızı, bir litre suya, yüz gram amonyak ve on beş gram sabun rendesi eklemiş olduğumuz kabın içine koyuyor ve en az yarım saat kadar bir süre ile takılarımızı bu karışımın içinde bekletip kendimizde kontrolünü sağlıyoruz. Ondan sonra soğuk bir su ile bir güzel takılarımızı yıkıyoruz ve hemen bunun sonrasında bir deri parçası isteyerek, takılarımızı bir güzel temizliyoruz. İşte, ilk gün olduğu gibi canlı ve parlak ve ışıl ışıl altın takılarımıza tekrar kavuşabilir ve bunun sevincini doya doya yaşayabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ben genelde kuyumcu da temizleniyor umarım fakat evde kendi imkanlarımızla yapabilecek olmamız daha güvenli ve daha az masrafli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!