" /> Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Önerisi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Önerisi

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Önerisi

Ağda, jilet, lazer epilasyon, tüy dökücü kremler gibi vücut tüylerinden kurtulmak için pek çok alternatif metot mevcuttur. Ağda yapmak ise yüzyıllardır kılları yok etmek için kadınların en fazla tercih etmiş olduğu pratik bir yoldur. Ağdanın bu kadar popüler olmasının sebebi ise ağda yapılan yerdeki tüylerin uzun vakit çıkmamasıdır. Ağda, her ne kadar tüylere kalıcı çözüm sunsa da ağda uygulamasının verdiği acıdan dolayı çoğu şahıs ağda yapmaktan kaçınır. Size bildireceğimiz tüyoları uygulayarak ağdanın acı vermesini önleyebilirsiniz;

Ağda yaparken acımaması için ağdayı yapacağınız zamanı iyi seçmelisiniz. Reglinizden bir sonraki hafta ağda yapmak için uygun zamandır. Bu günlerde hormonların etkisiyle hem tüyler yavaş çıkar, bununla beraber ağrı eşiğiniz yüksek olacağından ağdanın acısını daha az hissedersiniz.

Ağda yaparken başka bir şeye odaklanmak da acınızı hissetmemenizi sağlayacaktır. Bunun için ağda yapmış olduğunız sırada bir taraftan tv izleyebilir, internete girebilir, hatta kitap okuyabilirsiniz. Böylece zihniniz başka yere odaklanıp ağdanın verdiği acıyı daha az duyarsınız.

Ağdayı cildinize yapıştırın ve çekmeden derin nefes alın, ağdayı çekerken ise nefesinizi verin. Nefesinizi böyle alıp vermek de acıyı önleyecektir.

Ağda yapmadan otuz dakika önce ağrı kesici almak da vücudunuzun uyuşup, ağrısız ağdaya yardımcı olacaktır. Yalnız doktorunuza danışmadan ilaç kullanmasını öneri etmeyiz.

Emla krem, anestol krem ve uyuşturucu spreyler de ağda yapılacak bölgenin uyuşmasına yardımcı olup acısız bir halde ağda yapmanızı sağlayacaktır.Ağda uygulamasına başlamadan iki saat önce , kremlerden birini kullanabilirsiniz. 2 saat sonra ağdanızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Ağdayı yaptıktan sonra ağrını kesmek istiyorsanz buz kompress uygulaması uygulayınız.

Ağda yapmadan ağdayı yapacağınız yere pudra serpin ve hemen sonra ağdayı uygulayın, pudra kullanmak ağda acsıcaklıknı önleyen en müessir yöntemlerdendir.

Ağda yapacağınız yeri sabun ve su ile güzelce yıyitik kurulayın, peşinden biraz bebek pudrası sürün. Ağda yapılacak bölge yumuşayıp ağda işlemi acısız hale gelecektir.

Güzellik uzmanı jaklin özkan ağda yapmadan önce duş alınmasını öneri ediyor. Duş almak cildinizi yumuşatacak ve ağda işlemini kolaylaştırıp acısız ve sızısız ağda yapmanıza yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kesinlikle duş almadan ağdaya baslamam . Öce vucüdumu temizler suyla rahatlatırım ardından bebe pudrası sürüp ağda işlemine geçerim . marketlerde hazır rula ya da paket ağda bezlerinden alıp yapıyorum .Kumaş parçası hiç denemedim.en azından tek kullanımlık hazır ve hijyenik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!