" /> Adet Döneminde Seks Zararlı mıdır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Adet Döneminde Seks Zararlı mıdır ?

Adet Döneminde Seks Zararlı mıdır ?

Adet Döneminde Ağrı

Bu Dönemlerde Ağrılar oldukça çekilmez olur. Kadınların yüzde yetmişi adet döneminin bir kaç gün öncesinde ağrıları çok yüksek düzeye çıkar. Ağrıları azaltmak için kasık bölgesine sıcak havlu konulabilir çok büyük faydası olacaktır. Eğer her zamankinden daha ağrılı geçiyorsa o zaman doktor kontrolünde ağrı kesici ilaçlarda kullanabilirler, fakat adetinizi yarıda kesme ihtimalini de unutmayın çok ağrılı dönemlerinizde kullanılması önerilir. İlaç kullanmaya müsait değilseniz bitkisel çözümlerde ağrı hafifletici olarak kullanılabilir. Marketlerden hazır bitki çayları alınabilir. Aktarlardan alabileceğiniz çeşitli bitki karışımlarıyla da bu dönemi ağrısız atlatabilirsiniz.

Adet Döneminde Seks

Genelde bu dönemlerde kadınlar eşleri ile seks yapmaktan çekinirler kötü koku kan bulaşması gibi olumsuz olabilecek durumlardan uzak durmak için fakat en doğal doğum kontrol yöntemi de budur. Kadınlar adet dönemlerinde yumurtlamazlar. Eşleri ile cinsel ilişkiye girdiklerinde kontrol yöntemleri kullanmalarına gerek yoktur. Ayrıca Kadının Çok ağrılı dönemlerinde de cinsel ilişkiye girmek ağrıları hafifletebilir. Tabi karşı cinsinde bunu kabullenmesi gerekebilir bazı erkekler eşlerinin adet dönemlerinde onlardan uzak durmayı da seçebilir.

Adet Döneminde Temizlik

Bu Döneme Gireceğinizi Hissettiğiniz anda özel Bölgelerinizi epilasyon Yapmanız gerekmektedir. Özellikle sıcak havalarda kanama dönemlerinde yüksek derecede bakteri üremektedir ve bakterilerin en çok konuşlandığı yerler ise kıllı bölgeler olur buda mikrop kapma kötü koku gibi sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden adet döneminden bir kaç gün önce özel bölgelerinizi özenle temizlemelisiniz ki hem rahatlığınız açısından hemde sağlık açısından bir problem yaşamayın. Pedinizi uygun ölçülerde almanızda kıyafetlerinizin temizliği açısından da iyi olacaktır. Mümkünse güvendiğiniz rahat ettiğiniz markaları tercih etmenizde fayda olacaktır. Aksi taktirde bilmediğiniz marka bir pedi kullanıp bölgede tahriş, kızarıklar meydana gelebilir. Temizlik her cinsiyet için önemlidir. Kadınlar için daha da önemlidir.

 

Adet döneminde cinsel ilişki zararlı mıdır ? Gebe Kalınır mı ?

Adet düzensizliği nedenleri tanı ve tedavisi nelerdir ?

Adet öncesi gerginliği azaltmanın yolları

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!