" /> Acısız Ağda Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Jilet, lazer, tüy dökücü kremler benzer biçimde vücut tüylerinizden kurtulabilmek için birden fazla seçeneğiniz bulunur. Ağdanın yapımı çok eskilere dayanmaktadır ve biroldukca hanımın tercih ettiği yöntemdir. Ağdanın bu şekilde popüler olmasının nedeniyse ağda yapılan bölgenin uzun zaman çıkmamasıdır. Ağda da her ne kadar tüylere kalıcı çözümler sunulsa da ağda uygulamasının verdiği acıdan çoğu kişi ağdadan vazgeçmektedir. Bu yazımızdaki önlemler ile ağdanın daha az acı vermesini sağlayacağız.

Ağda yaparken acımaması için ilk önce ağdayı yapacağınız vakitı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Regli gününüzden sonraki hafta ağda yapmanız idealdir. Bu günlerde hormonların tesiri ile hem tüyler daha yavaş çıkar bununla birlikte ağrı eşiğiniz yüksek olduğu için ağdanın acısını daha az hissetmeniz sağlanır.

Ağda yaparken odak noktasını seçerken , ağda acısını daha az hissetmenizi sağlayacaktır. Dilerseniz ağda yaparken bir yandan müzik dinleyebilir , internette sörf yapabilir hatta ve hatta kitap bile okuyabilirsiniz.Böylelikle aklınız başka yerde olacak ve acıyı daha az hissedeceksiniz.

Cildinizdeki ağdayı çekmeden önce derin bir soluk alınız. Ağdayı çekerken de nefesinize dışarıya verin. Nefesinizi aIıp verdikten sonra acınızın daha hafif ve ağrısız olduğunun farkına varacaksınız. Ağdaya başlamadan önce ağrı kesici aldığınızda vücudunuz uyuşur ve daha kolay bir ağda işlemi olur.

Yalnız ilaç almadan önce ne olursa olsun doktora başvurun.

Emla krem, uyuşturucu spreyler ve anestol krem ağda yapılacak olan bölgenin uyuşmasına yardımcı olarak az hafif ve acısız bir şekilde ağda yapmanız sağlar. Ağda işlemi bittikten sonra ise , yapmış olduğunuz bölgeye buz kompresi uygulamanız ağrınızı geçirecektir.

Ağda yapmış olduktan sonraysa ağda yapmış olduğunız bölgeye buz kompresi uyguladığını zaman ağrınız geçecektir.

Ağdayı uygulamadan önce yapacağınız bölgeye pudra serpin ve ondan sonra ağdanızı uygulamaya geçin. Pudra kullanmanız ağda acısını önleyecek en büyük etkendir.

Ağdayı uygulacağınız bölgeyi su ve sabun ile birlikte güzelce yıkayıp kurulamalısınız. Ardından da biraz bebek pudrasından sürün. Ağda yapılacak olan bögelenin yumuşak olması ağda işleminin ağrısız yapılmasına neden olur.

Vajinal ağda

Bikini bölgenize ağda uygulayacağınız vakit tahta spatulaları tercih etmeniz gerekir. Metal olan spatulalar ısıyı geçirme özelliğine sahip olduğundan , ağdanın daha sıcak hissediImesini sağlamaktadır. Spatulalar sayesinde bikini bölgenize ağda sürmenizi daha basit bir hale getirmektedir

Ağdayı tüylerinizin çıkış yönüne doğru tatbikisınız. Ince bir katman halinde olmasına dikkat edin.

Ağdayı çekerken ters yönden deriyi gerin ve acıyı azaltarak daha rahat bir çekiş sağlamanız olası.

Ağdayı ne olursa olsun tüylerin çıkış istikametüne doğru ters bir halde çekmelisiniz. Bu işlemi yapmadan önce vücudunuzda kızarıklık ve morluk olmaması için ağdayı tek seferde çekmeniz gerekmektedir.

Eğer cesaret edemiyorsanız ve yarım kaldıysa ağdayı bir süre bırakın öncelikle bölgeyi yıkayın birazcık bekledikten sonra yeniden ağdayı sürün. Uçurumım kalmış bölgenize devam ederseniz deriniz daha hassas bir hal aldığından morlukların oluşmasına niçin olmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!