" /> 10 Yönlendirme (Manipülasyon) Taktiği | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
10 Yönlendirme (Manipülasyon) Taktiği

10 Yönlendirme (Manipülasyon) Taktiği

1. Müttefiklik Duruşu

Beynini kullanabilen insanlar söylediklerinin dikkate alınabilmesi için ve onları ikna edebilmek için bu birinci taktiğimizi kullanırlar. Teknik olarak bu taktik şöyle işler: Karşı tarafla konuşmaya başlarken direkt olarak uzlaşmaya başlarsanız, karşınızdaki insanla uzlaşarak konuşmayı bitirirseniz sizin söylediklerinizi dikkate alması ve ikna etmeniz daha kolay olacaktır. Ek olarak bu taktiğinizi tanınmış kişilerin sözleriyle desteklerseniz ikna etme oranınız artacaktır.

2. Özgüven Eksikliğinden Vurmak

Karşınızda ki konuştuğunuz insanı kontrol almak isteyen bir insan iseniz, karşınızdaki insanın kişilik ve ya dış görünüşüyle ilgili bir özgüven eksikliği var ise başka bir bireyde bunu göstererek bunu alaylı bir şekilde anlatabilirsiniz. Karşınızdaki insan kendisiyle dalga geçilmediği halde, kendisinde eksik gördüğü şeyle alay edildiğini görünce rencide olur. Bu insanlar içgüdüsel olarak direkt olarak kendini savunmaya alıp, ikna etme aşamasına geçer. Savunmasız olan bu karşınızdaki kişinin size sempati duyma olasılığı fazladır.

3. Yoksun Bırakabilmek

Bu taktik aile içi ve toplumda görülebilmektedir. Örneğin bir babanın çocuğunun harçlığını kısıtlaması buna örnek olarak gösterilebilir. Bu taktiği uygulamak için finansal geliri olmayan kişileri seçmelisiniz. Veya bu taktikten kurtulmak için finansal bir gelir elde etmelisiniz.

4. Hep Daha Fazla

Muhatap olduğunuz insanların bencil olduğu anları çok iyi tahlil edersiniz bu taktiği kullanabilirsiniz. Taktiğimizi şu şekilde kullanabilirsiniz: Karşınızdaki insandan ilk olarak çok büyük bir istek rica ederseniz bu yapma olasılığı düşüktür. Sizi reddettikten sonra asıl olan daha küçük bir isteğinizi isterseniz sizin ikinci isteğinizi kabul edecektir.

5. Korkut ve İyileştir

Karşınızdaki insanları elinizin altına almak için bu taktiği kullanabilirsiniz. İlk olarak karşınızdaki insanın korkmasını sağlayın. Ardından bu insanı rahatlatıp şok etkisinde bırakırsanız bu kişi sizin elinizin altına geçecektir. Her türlü teklife açık hale geleceklerdir.

6. Ben Franklin Taktiği

Ben Franklin’in bir düşüncesi der ki: “İyilik yaptığımız kişileri daha çok sevip, kötülük yaptığımız kişilerden daha çok nefret ederiz”. Yani iyilik yaptığımız kişiye daha sonra ki aşamalarda iyilik yapma isteğimiz diğer insanlara göre daha çoktur. Beynini kullanan insanlar bu taktiği çok iyi kullanarak karşısındaki insandan çok büyük bir iyilik yapmasını ister. Bu neden kendini sevdirmesini başarır. Böylelikle size iyilik yapan insan sizi daha çok düşünür.

7. Suyuna Gidebilmek

Bir insanla ilk defa iletişim kurduktan sonra sizden hoşlanmayıp konuşmayı bitirirse bu taktiği kullanabilirsiniz. Size olan tepkisi çok sinir ve agresifse bu taktiği kullanmanız gerekecektir. Böyle bir durumda direk karşınızdaki insanın gözlerinin içine bakarsanız, sizin için düşünceleri değişip sizi düşman olmaktan çıkaracaktır.

8. Vücut Diliyle Yönlendirme Taktiği

Zeki olan insanlar karşısındaki konuşurken kafasını aşağı-yukarı olacak şekilde sallar. Bu vücut hareketi karşınızdaki insanın söylediklerini onaylamanız anlamına gelir. Bu karşı taraf için olumlu bir harekettir.

9. Planlı Yönlendirme Taktiği

Çok etkili ve çok tehlikeli olan bu taktik, iyi kullanıldığında neredeyse karşınızdaki insana yaptıramayacağınız bir şey yoktur. Özetlemek gerekirse: İnsanlar kendileri için bireysel olarak seçilmiş kuralların var olması fikirleri insanların hoşuna gider. Tembel, zeki, şişman vs. sıfatları karşınızdaki için ne kadar çok kullanırsanız karşınızdaki kişi kendini o sıfata adapte etmeye başlar. Bu taktiği kullanan zeki insanlar karşısındaki insanı istediği kimliğe büründürerek kendisinin istediği şeyleri yaptırmasında kullanabilir.

10. Çaresiz Bırakma Taktiği

Bu taktikte ilk olarak karşınızdaki insanda çaresizlik hissini oluşturmaktır. Taktiğin ilk evresi saçma bir problem oluşturmaktır. Bu problemi karşınızdaki insanın büyütmesini sağlamanız gerekiyor. Karşınızdaki insan bunu çözülemeyecek bir sıkıntı sandığında sizden yardım isteyecektir. Ve siz bu saçma problemi çözdüğünüzde onun için kahraman biri gibi gözükeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. İş yerlerimizde bunlari bizden üst kademede olanlara uygulayip burunlarini sürtebilsek keşkem 😜

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!